Newsletter

Raiffeisen Centrobank zwraca się do Marqety, aby zasilić nową ofertę banków cyfrowych

25.10.2022, 10:26aktualizacja: 25.10.2022, 10:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Globalna nowoczesna platforma wydawania kart Marqueta umożliwi Raiffeisen wprowadzenie elastycznego, szybkiego i kompleksowego pakietu bankowości cyfrowej dla klientów w całej Europie

LONDYN--(BUSINESS WIRE)-- Marqeta (NASDAQ: MQ), globalna, nowoczesna platforma wydawania kart, ogłosiła dziś partnerstwo z Raiffeisen Centrobank w celu zasilania nowego cyfrowego banku Raiffeisen Digital Bank, umożliwiającego klientom w Polsce i Rumunii korzystanie z nowoczesnej i wszechstronnej bankowości dzięki usprawnionym rachunkom cyfrowym oraz kartom debetowym.

Opierając się na globalnej, nowoczesnej platformie wydawania kart Marqeta, deweloperzy Raiffeisen Centrobank będą mogli korzystać z szybkości i skali Marqety, aby zbudować nową usługę bankowości cyfrowej i przyspieszyć wprowadzenie produktu na różne rynki europejskie. Raiffeisen Centrobank będzie mógł skorzystać z przejrzystego podejścia Marqety do integracji i kompleksowych otwartych interfejsów API, z planami stworzenia produktu końcowego o nowoczesnym designie. Klienci nowej marki Raiffeisen Digital Bank będą mogli uzyskać dostęp do swoich rachunków za pośrednictwem urządzeń mobilnych, posiadać dostęp do płatności zbliżeniowych telefonem i kartą oraz łatwo śledzić transakcje.

„W ciągu ostatnich lat zaobserwowaliśmy rosnący popyt na proste produkty bankowości cyfrowej z natychmiastowym czasem reakcji ze strony konsumentów w naszych regionach” - powiedział Alexey Kapustin, członek zarządu Raiffeisen Centrobank. „Aby odpowiedzieć na te potrzeby, zbudowaliśmy modułowy nowoczesny silnik bankowy, w którym wykorzystaliśmy jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Współpracując z firmą Marqeta, cieszymy się, że możemy dostarczać innowacyjne produkty w zakresie kart cyfrowych, które odpowiadają na pojawiające się potrzeby klientów”.

„Większość instytucji finansowych potrzebuje innowacyjnych i elastycznych rozwiązań bankowych, aby nadążyć za zapotrzebowaniem klientów - powiedział Jeff Parker, starszy wiceprezes i dyrektor ds. Międzynarodowych w Marqeta. - Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Raiffeisen Centrobank i uzupełnić istniejący pakiet produktów o najnowsze narzędzia i funkcje, których konsumenci oczekują dziś od swoich banków. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać ich dalszy rozwój i pomagać im w rozwoju ich działalności”.

O firmie Marqueta (NASDAQ: MQ)

Nowoczesna platforma wydawania kart umożliwia swoim klientom tworzenie spersonalizowanych i innowacyjnych kart płatniczych. Nowoczesna architektura Marqety daje klientom możliwość tworzenia bardziej konfigurowalnych i elastycznych usług płatniczych, przyspieszając czas wprowadzania produktów na rynek i demokratyzując dostęp do technologii wydawania kart. Otwarte interfejsy API firmy zapewniają natychmiastowy dostęp do wysoce skalowalnej infrastruktury płatniczej opartej na chmurze, która umożliwia klientom uruchamianie i zarządzanie własnymi programami kartowymi, wydawanie kart oraz autoryzację i rozliczenie transakcji płatniczych. Główna siedziba Marqety znajduje się w Oakland w Kalifornii i jest certyfikowana do działania w 39 krajach na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.marqeta.com, Twitter oraz LinkedIn.

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera „stwierdzenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu przepisów „bezpiecznej przystani” ustawy o reformie rozstrzygania sporów dotyczących prywatnych papierów wartościowych z 1995 r. Wypowiedzi prognozujące wyrażone lub sugerowane w tej informacji prasowej obejmują między innymi cytaty oraz oświadczenia dotyczące zmieniających się preferencji konsumentów; zwiększenie akceptacji przez konsumentów niektórych cyfrowych metod płatności, produktów i rozwiązań; jakie produkty i rozwiązania w zakresie płatności, bankowości i usług finansowych mogą odnieść sukces; trendy technologiczne i rynkowe; działalność Marqety; produkty i usługi Marqeta oraz oświadczenia wyższego kierownictwa Marqety. Rzeczywiste wyniki mogą istotnie różnić się od oczekiwań zawartych w tych oświadczeniach ze względu na ryzyko i niepewność, w tym między innymi: wszelkie czynniki powodujące problemy ze zmianami w krajowych warunkach biznesowych, rynkowych, finansowych, politycznych i prawnych; wpływ i niepewność związana z globalną pandemią COVID-19 na amerykańską i światową gospodarkę oraz popyt na usługi i produkty Marqeta; niepewność oraz bezpośrednie i pośrednie skutki znaczących działań wojskowych przeciwko Ukrainie rozpoczętych przez Rosję, w tym groźby ataków na amerykańskie i europejskie instytucje finansowe jako odwet wobec instytucji finansowych za sankcje nałożone na Rosję; ryzyko, że Marqeta nie będzie w stanie dalej przyciągać i powiększać bazy klientów; ryzyko, że konsumenci nie dostrzegą korzyści płynących z produktów i usług Marqeta, w tym płatności cyfrowych oraz produktów i usług bankowych; ryzyko, że produkty i usługi Marqeta nie będą działać zgodnie z przeznaczeniem, w tym płatności cyfrowe oraz produkty i usługi bankowe; ryzyko, że produkty i rozwiązania Marqety nie osiągną oczekiwanej akceptacji rynkowej, w tym płatności cyfrowe oraz produkty i usługi bankowe; oraz ryzyko, że konkurencja może zmniejszyć oczekiwany popyt na produkty i usługi Marqeta, w tym płatności cyfrowe oraz produkty i usługi bankowe. Szczegółowe informacje o tych ryzykach i innych czynnikach, które mogą potencjalnie wpłynąć na działalność Marqeta, jej sytuację finansową i wyniki operacyjne są zawarte w „Czynnikach Ryzyka” ujawnionych w Raporcie Rocznym Marqety na Formularzu 10-K za rok zakończony 31 grudnia 2021 r., jako takie czynniki ryzyka mogą być od czasu do czasu aktualizowane w okresowych zgłoszeniach Marqeta do SEC, dostępnych na stronie www.sec.gov oraz na stronie internetowej Marqeta pod adresem http://investors.marqeta.com. Wypowiedzi prognozujące zawarte w niniejszym komunikacie prasowym oparte są na informacjach dostępnych firmie Marqeta na dzień sporządzenia niniejszego dokumentu. Marqeta zrzeka się obowiązku aktualizacji jakichkolwiek stwierdzeń dotyczących przyszłości, z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221025005085/pl/.

Źródło: Marqeta

KONTAKT:

Georgie Clark

TUVA

e-mail|: Georgie.clark@tuvapartners.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.10.2022, 10:26
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.