Newsletter

Biznes i finanse

Raport: prezes KGHM Marcin Chludziński najwyżej wycenianym prezesem w 2021 roku

25.10.2021, 10:44aktualizacja: 25.10.2021, 10:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KGHM - Marcin Chludziński - prezes KGHM (1)
KGHM - Marcin Chludziński - prezes KGHM (1)
Prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński został najwyżej wycenianym prezesem w roku 2021 – wynika z raportu firmy Martis Consulting „Wycena polskich menedżerów”. „Zwycięzca tegorocznej edycji dosłownie zdystansował konkurencję. Jego wycena powyżej 1,9 mld zł to ponad dwukrotnie więcej niż otrzymał kolejny menedżer w zestawieniu. Wartość prezesa KGHM stanowi (hipotetycznie) ok. 4,9% kapitalizacji spółki” – czytamy w raporcie.

Marcin Chludziński znalazł się po raz drugi w zestawieniu. W zeszłym roku debiutował w rankingu i to od razu w pierwszej „10”. W tym roku awansował z 7. miejsca i znalazł się na najwyższym stopniu podium.

„Jest to wynik dobrego zarządzania spółką oraz wykorzystania warunków rynkowych, które pozwoliły na uzyskanie bardzo dobrych wyników. Wraz z konsekwentnym wzrostem danych finansowych wzrósł również kurs akcji” – piszą autorzy raportu.

Wycena Marcina Chludzińskiego (1 849 724 931 zł) jest najwyższa w historii ukazywania się raportu. Całe zestawienie dostępne jest na stronie - https://martis-consulting.pl/wp-content/uploads/2021/10/top-30_2021_3_www-1.pdf

Źródło informacji: KGHM

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.10.2021, 10:44
Źródło informacji KGHM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.