Pobierz materiał i Publikuj za darmo
      Płynność finansowa to podstawa działalności każdej firmy, a szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Opóźnienia w płatnościach faktur nie tylko są głównym źródłem zatorów płatniczych, ale mogą decydować o dalszym istnieniu firmy. Dlatego tak ważne jest dla płynności finansowej podmiotów gospodarczych uregulowanie przez kontrahenta należności na czas. Zatory płatnicze są szczególnie groźne dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ponad 60% przedsiębiorców deklaruje, że nieuregulowane zobowiązania ze strony kontrahentów stanowią dla nich główną barierę rozwoju. 5 maja BIG InfoMonitor opublikuje raport na temat zatorów płatniczych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jego premiera będzie miała miejsce podczas VI Bankowego Forum Wierzytelności (odbędzie się w Warszawie w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego). W najnowszym raporcie dowiemy się m.in. jaki jest szacunkowy poziom wierzytelności MŚP i jak widzą one swoje perspektywy. Podczas konferencji prezentującej wyniki raportu jego autorzy przedstawią także jaki wpływ ma obecna koniunktura gospodarcza na rozwój i działalność MŚP oraz jaka jest zdolność kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań. Według Sławomira Grzelczaka, prezesa Zarządu BIG InfoMonitor, Polska od lat znajduje się w niechlubnej czołówce krajów, w których faktury opłacane są nieterminowo. Eksperci BIG InfoMonitor podają, że na rynku małych i średnich firm generalnie problem faktur zapłaconych po terminie dotyczy kilkunastu procent należności krótkoterminowych, ale wśród przedsiębiorstw silniej narażonych na opóźnienia jest to w granicach 30 - 40%.
Na Bankowym Forum Wierzytelności przedstawiciel resortu gospodarki przedstawi projekt założeń do nowej Ustawy o BIG oraz projekt zmian ochrony danych osobowych i ich wpływ na rynek. BIG InfoMonitor, autor raportu na temat zatorów płatniczych i organizator konferencji, prowadzi rejestr dłużników. Jako jedyny z BIG-ów działających w Polsce umożliwia także dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich (6,1 mln informacji o zaległym zadłużeniu przedsiębiorców i konsumentów).
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 30.04.2015, 16:02 | 
| Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP | 
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. | 
Pozostałe z kategorii
- 
Image
  Podróż kulinarna w rytmie staropolskich tradycji - gęsina w menu LOT Business Class
- PLL LOT wprowadzają wyjątkowe danie - gęsinę, która jest dostępna w listopadzie na wszystkich rejsach dalekodystansowych z Warszawy i Krakowa w LOT Business Class.
- Nowa propozycja przewoźnika to danie w duchu staropolskiej tradycji, które od wieków symbolizuje obfitość i ciepło domowego ogniska.
- PLL LOT konsekwentnie promują polskie dziedzictwo kulinarne i wspierają lokalnych producentów, zapraszając pasażerów do odkrywania rodzimych smaków na pokładzie.- 03.11.2025, 16:15
 - Kategoria: Biznes i finanse
 - Źródło: PLL LOT
 
 - 
Image
  Urząd Zamówień Publicznych: jesteśmy prawdziwą skarbnicą danych, z których może skorzystać cała polska gospodarka PAP
Tylko w poprzednim roku, na podstawie Prawa Zamówień Publicznych, udzielonych zostało ok. 153 tys. zamówień na kwotę ponad 330 mld złotych. Z każdym z nich był związany olbrzymi wolumen cennych danych, których integracja mogłaby pozwolić na optymalizację polityk publicznych, przekrojową analizę rynku, przewidywanie makroekonomicznych trendów czy lepsze zarządzanie procesem zakupowym. Stworzenie tej nowej architektury danych o zamówieniach publicznych w Polsce, realizowane przez Urząd Zamówień Publicznych, uzyskało właśnie wsparcie Komisji Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).- 03.11.2025, 15:41
 - Kategoria: Polityka i społeczeństwo
 - Źródło: PAP MediaRoom
 
 - 
    
IV Kongres „Dialog o Gospodarce” - razem kształtujemy bezpieczną przyszłość
27 października w Warszawie odbyła się czwarta edycja Kongresu „Dialog o Gospodarce”, organizowanego przez Federację Przedsiębiorców Polskich.- 03.11.2025, 13:55
 - Kategoria: Biznes i finanse
 - Źródło: Federacja Polskich Przedsiębiorców
 
 
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ