Newsletter

Razem dla zrównoważonej mobilności: współpraca e2V i Ekoen

28.02.2024, 10:28aktualizacja: 28.02.2024, 10:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Media Forum/e2V i Ekoen
Media Forum/e2V i Ekoen
e2V/Ekovoltis, spółka obrotu zieloną energią, zawarła strategiczną umowę z Ekoen, polskim operatorem ultraszybkich hubów ładowania dla samochodów elektrycznych. Współpraca ta stanowi ważny krok w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju, zarówno dla Ekoen, jak i dla całego sektora elektromobilności w Polsce.

e2V zaopatrzy w zieloną energię istniejące i planowane punkty ładowania Ekoen. Umowa obejmuje m.in. huby ładowania w Warszawie na ul. Postępu 14, przy lotnisku Chopina oraz hub e-truck w Nadarzynie. Umowa przewiduje również dostarczanie zielonej energii do stacji otwieranych w przyszłości. Współpraca z e2V stanowi znaczący krok dla Ekoen w kierunku zwiększenia atrakcyjności oferty oraz redukcji śladu węglowego.

„Wybierając energię z odnawialnych źródeł, firmy przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i ochrony naszej planety oraz zyskują konkretne korzyści biznesowe. Wśród nich znajduje się obniżenie kosztów operacyjnych dzięki niższym rachunkom za energię. Ponadto zielona energia może znacząco poprawić wizerunek marki, przyciągając klientów i partnerów biznesowych ceniących zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. W rezultacie decyzja o przejściu na OZE to nie tylko krok w stronę zrównoważonego rozwoju, ale również strategiczna inwestycja w przyszłość firmy” - mówi Piotr Ostaszewski, prezes Ekovoltis.

Tomasz Siedlecki, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ekoen, podkreśla znaczenie współpracy: „To naturalny krok, aby nasze stacje ładowania były zasilane zieloną energią. Współpraca z Ekovoltis to nie tylko krok naprzód w zrównoważonym rozwoju i odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych klientów. To również możliwość planowania polityki cenowej w dłuższym czasie i co za tym idzie, kolejna korzyść dla kierowców”.

e2V gwarantuje ciągłość dostaw nawet w obliczu nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Dzięki tym działaniom spółka jest w stanie oferować stabilne i efektywne dostawy zielonej energii, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Współpraca e2V z Ekoen stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, podkreślając rolę, jaką zielona energia odgrywa w transformacji sektora transportu.

Źródło informacji: Media Forum

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.02.2024, 10:28
Źródło informacji Media Forum
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ