Newsletter

Biznes i finanse

Risen Energy ogłasza nadejście ery Fotowoltaika 7.0

25.10.2021, 08:57aktualizacja: 25.10.2021, 09:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Producent modułów solarnych organizuje seminarium poświęcone technologii kryjącej się za oraz wykorzystywanej w modułach o wysokiej mocy.

NINGBO, Chiny, 22 października 2021 r. /PRNewswire/ -- Seminarium poświęcone technologii modułów o wysokiej mocy (The High-Power Modules Technology and Application Seminar) zorganizowane przez Risen Energy Co., Ltd. (Risen Energy), wiodącego w Chinach producenta modułów o wysokiej mocy w mieście Kunmig, w prowincji Yunnan, dobiegło końca. Podczas seminarium kluczowi gracze w branży, w tym Risen Energy i Trina Solar, a także renomowane instytucje badawcze i certyfikujące, wspólnie analizowali tendencje przeważające w sektorze oraz kolejne działania, jakie należy podjąć w ich kontekście, aby zagwarantować rozwój w dziedzinie modułów o wysokiej mocy w kontekście przyjętego przez Chiny celu osiągnięcia neutralności wobec efektu cieplarnianego. Wu Xuelin, dyrektor ds. zarządzania produktami w Risen Energy, wygłosił przemówienie inauguracyjne zatytułowane „Prognozy na erę 700W+: doskonałe połączenie efektywności, miniaturyzacji i technologii”.

Przyjęcie celu osiągnięcia neutralności wobec efektu cieplarnianego, a także szeregu sprzyjających mu strategii politycznych, stanowi odzwierciedlenie zaangażowania Chin w stworzenie sektora zrównoważonej energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych i wyznacznik nowego rozdziału w mapach drogowych wyznaczonych przez chińskich producentów rozwiązań fotowoltaicznych. Jednym z podstawowych wniosków wypływających z analizy trendów jest konieczność dalszego zmniejszania jednostkowego kosztu wytwarzania energii elektrycznej (LCOE), który decyduje o transformacji całej branży fotowoltaicznej. W przemówieniu inauguracyjnym Wu podkreślił, że duże moduły o wysokiej mocy, oparte na panelach krzemowych 210 mm, to produkty, które mogą znacząco przyczynić się do ograniczenia LCOE i być dla branży kolejnym, istotnym krokiem naprzód. Przewiduje się, że szanse na ich sprzedaż wzrosną wraz z przyjęciem korzystnej polityki w tym zakresie.

W czerwcu tego roku Risen Energy wprowadziło na rynek NewT@N, pierwsze w branży, produkowane na skalę masową moduły solarne o mocy wyjściowej do 700 W i całkowitej wydajności zwiększonej o 22,9 procent, będące zalążkiem nowej ery Fotowoltaika 7.0. NewT@N, godny naśladowania przykład opracowanego przez Risen Energy produktu pracującego na niskim napięciu i wysokim prądzie, produkt ten cechuje się takimi właściwościami, jak wyższa wytrzymałość obciążeniowa, większa pojemność zainstalowanej mocy, zdolność do generowania wyższej wydajności i możliwość instalacji przy użyciu mniejszej liczby akcesoriów, a także niższe koszty eksploatacji. Dzięki normalizowanej konstrukcji, NewT@N zapewnia maksymalną wygodę i doskonałą wartość modułów i rozwiązań o ultrawysokiej mocy. W NewT@N oferuje również wszystkie zalety ogniw typu N, między innymi, wyjątkowo niski współczynnik temperatury pracy, doskonałą wydajność i stabilność nawet przy ograniczonym dostępie do światła słonecznego, co sprawia, że jest to najlepszy produkt w swojej klasie.

Promowany przez Risen Energy panel krzemowy o wielkości 210 mm zyskał uznanie graczy rynkowych ze względu na stabilność i wysoką wydajność potwierdzoną rzetelnymi danymi pomiarowymi. Stowarzyszenie 600W+ Photovoltaic Open Innovation Ecological Alliance, któremu Risen Energy przewodzi, ustanowiło odgórny łańcuch przemysłowy promujący panele krzemowe 210 mm. Ze względu na wysoką wydajność i moc, panele krzemowe 210 mm stały się rozwiązaniem z wyboru dla dużych elektrowni i projektów fotowoltaicznych realizowanych w skali prowincji.

Źródło: Risen Energy Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.10.2021, 08:57
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ