Newsletter

Rola NBP w równoważeniu sytuacji finansowej państwa tematem Prasowej Akademii Pieniądza

18.03.2022, 14:46aktualizacja: 18.03.2022, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Tomasz Gzell
PAP/Tomasz Gzell
Rola i znaczenie NBP w równoważeniu sytuacji finansowej państwa – to temat drugiego szkolenia online IV edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Materiał jest już dostępny dla zalogowanych uczestników szkolenia.

Jakie są najważniejsze funkcje polskiego banku centralnego, co robi NBP w zakresie stabilizacji finansowej państwa i jak dba o wartość pieniądza, wreszcie jakie narzędzia wykorzystuje bank centralny dla równoważenia skutków pandemii Covid-19 - o tym wszystkim można dowiedzieć się ze szkolenia online przygotowanego przez dr Leszka Mosiejko z SGH.

Materiał wraz z testem sprawdzającym jest już dostępny na platformie e-learningowej https://akademia.pap.pl dla zalogowanych uczestników szkolenia Prasowa Akademia Pieniądza.

„Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV” to bezpłatne szkolenia, których celem jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy, blogerów oraz studentów interesujących się zagadnieniami gospodarczymi.

Projekt składa się z części online (pięciu szkoleń z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, które planujemy przeprowadzić dwukrotnie – w maju i we wrześniu w Warszawie.

Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Certyfikat otrzymają także uczestnicy, które zdecydują się wziąć udział w stacjonarnym warsztacie.

Czwarta edycja Prasowej Akademii Pieniądza ruszyła w styczniu i potrwa do końca października 2022 roku.

Program tematyczny projektu:

1. najważniejsze pojęcia ekonomiczne,

2. bank centralny - rola i znaczenie w czasie pandemii,

3. jak bezpiecznie oszczędzać i kupować w dobie cyberzagrożeń,

4. inwestowanie i oszczędzanie a otoczenie gospodarcze,

5. warsztat łowcy gospodarczych fake newsów.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.03.2022, 14:46
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ