Newsletter

Rozwój segmentu cukrowniczego w Krajowej Grupie Spożywczej S.A.

29.09.2023, 16:22aktualizacja: 29.09.2023, 16:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Krajowa Grupa Spożywcza (1)
Krajowa Grupa Spożywcza (1)
28 września 2023 r. na terenie Cukrowni Dobrzelin odbyła się konferencja, podczas której Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Marek Zagórski zaprezentował plany spółki dotyczące segmentu cukrowego.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, prezes Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Krzysztof Nykiel, dyrektor Cukrowni Marek Giżyński wraz z załogą oraz przedstawiciele plantatorów buraka cukrowego.

Spółka zakłada modernizacje cukrowni o wartości 3 mld zł do 2027-2028 roku, natomiast w samym Dobrzelinie inwestycje wyniosą 260 mln zł w ciągu trzech lat. Ponadto, Krajowa Grupa Spożywcza zamierza zainwestować 6 mld zł w różne obszary działalności, w tym nowe segmenty. Warto dodać, że w ostatnich całościowo KGS w ostatnich 15 latach na inwestycje przeznaczyła ponad 3 mld zł.

Krajowa Grupa Spożywcza chce budować trwałe i mocne relacje z polskimi producentami rolnymi. O wadze tej współpracy mówił prezes zarządu spółki Marek Zagórski.

„Jesteśmy spółką skarbu państwa, mamy misję do spełnienia i to nie jest jedynie często powtarzany slogan. Faktycznie chcemy, żeby nasze wartości, które legły najpierw u podstaw powstania Krajowej Spółki Cukrowej, teraz Krajowej Grupy Spożywczej, znajdowały odzwierciedlenie w relacjach przede wszystkim z plantatorami. Inwestujemy w rozwój lokalnych społeczności, w sport, w kulturę i zamierzamy te działania wzmacniać. Ale najważniejszy jest dla nas rolnik. Bez surowca Krajowa Grupa Spożywcza nie będzie funkcjonowała i nie mówimy jedynie o cukrze, ale o wszystkich aspektach naszej działalności. Do naszej produkcji używamy buraków cukrowych, ziemniaków, zbóż i wielu innych produktów także w sektorze owocowo - warzywnym, które dostarczają polscy rolnicy. I dlatego chcemy, żeby nasi rolnicy byli objęci całościowym wsparciem, chcemy to wsparcie pogłębiać - wskazał prezes Krajowej Grupy Spożywczej.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus wskazał, że powstała przed rokiem Krajowa Grupa Spożywcza zapewnia Polsce bezpieczeństwo żywnościowe i jest stabilizatorem cen.

„Istnienie Krajowej Grupy Spożywczej to wielka wartość dla Polski. Był taki moment w naszej polskiej historii, że wszystko, co się dało, prywatyzowano, sprzedawano, nie było to potrzebne. Dziś widzimy jaką wartością jest to, co polskie, to, że udało nam się utrzymać niektóre strategiczne firmy, a polskie cukrownie - i teraz Krajowa Grupa Spożywcza - są strategiczne. Mówimy o filarach bezpieczeństwa. Jest filar militarny, filar energetyczny i jest też filar żywnościowy, niezwykle istotny dla bezpieczeństwa kraju. W inwestycjach i planach, które są przed nami - bo nie zamykamy się na tym, co już osiągnęliśmy, ale patrzymy także w przyszłość - pozostaje odtworzenie polskiego przetwórstwa. Kluczową rolę w tym wszystkim zajmuje współpraca z polskim rolnikiem” - podkreślił szef resortu rolnictwa.

Po konferencji uczestnicy wydarzenia mieli okazję zwiedzić cukrownię, gdzie zapoznali się z etapami procesu produkcyjnego w zakładzie.

Źródło informacji: Krajowa Grupa Spożywcza

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.09.2023, 16:22
Źródło informacji Krajowa Grupa Spożywcza
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ