Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pytania konkursowe dotyczyć będą zagadnień związanych m.in. z rachunkowością, prawem podatkowym, rachunkowością finansową, zarządczą, sprawozdawczością finansową, etyką, standardami pracy w księgowości oraz nowoczesnymi technologiami.
Podobnie jak w pierwszej edycji, w konkursie będą mogły startować drużyny trzyosobowe, a rywalizacja odbędzie się online na stronie ksiegowiprzyszlosci.pl. Nowością jest pojawianie się dodatkowej kategorii - obok drużyn zawodowych i studenckich w konkursie będą mogły konkurować zespoły złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy konkursu w kategoriach zawodowej i studenckiej zdobędą bony szkoleniowe oraz vouchery na wakacje marzeń, a laureaci edycji ponadgimnazjalnej otrzymają cenne nagrody rzeczowe.
Nad stroną merytoryczną konkursu czuwa Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, a bezpośrednio Rada Programowa, w skład której wchodzą: przewodniczący - prof. Zbigniew Luty (przewodniczący Rady Naukowej SKwP), dr Teresa Cebrowska (wiceprezes Zarządu Głównego SKwP, członek Rady Naukowej SKwP), dr Władysław Fałowski (wiceprezes zarządu Dolnośląskiego Oddziału SKwP), Irena Izbiańska (członek Głównej Zawodowej Komisji Egzaminacyjnej SKwP), a także przedstawiciele firmy Soneta Sp. z o.o. - Jadwiga Wojtas (dyrektor ds. produkcji i rozwoju) i Daniel Depa (zastępca dyrektora ds. produkcji i rozwoju).
Finał dla drużyn zawodowych i studenckich oraz gala finałowa konkursu odbędą się w Dniu Księgowego - 9 czerwca 2016 r. w Restauracji Endorfina Foksal (dawny Pałacu Zamoyskich) w Warszawie.
Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a patronatu medialnego nad konkursem udzieliły Centrum Prasowe PAP, miesięcznik Rachunkowość, czasopisma: Świat Księgowych, Finanse i Controlling, Controlling i Rachunkowość Zarządcza oraz portale PIT.pl, Infor.pl, Kariera w finansach i dlastudenta.pl.
W połowie marca dostępna będzie również aplikacja mobilna Księgowych Przyszłości, zawierająca m.in. grę edukacyjną. Użytkownicy aplikacji będą mogli indywidualnie odpowiadać na pytania, tym samym przygotowując się i trenując do konkursu głównego. Choć pytania dostępne w aplikacji nie będą powtarzać się w konkursie, a wyniki w niej uzyskane nie mają wpływu na wyniki w konkursie, z pewnością będzie to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i przekonać się, jak mogą wyglądać pytania konkursowe.
Pierwsza edycja Konkursu Księgowi Przyszłości odbyła się 2014 roku i wzięło w niej udział ponad 1400 osób. Relację z gali finałowej konkursu można obejrzeć na stronie konkursu.
Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu konkursu, regulamin konkursu i nagród oraz formularz rejestracji są dostępne na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 09.03.2016, 13:36 |
| Źródło informacji | Księgowi Przyszłości |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Shanghai Electric awansuje do pierwszej piątki globalnego rankingu projektów odsalania wody
Hybrydowa technologia termiczno-membranowa przoduje wśród ekologicznych rozwiązań w zakresie uzdatniania wody i wyznacza globalne standardy realizacji projektów.- 31.12.2025, 08:37
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
PPL: 2025 rok - okres rekordowych wyników, intensywnej modernizacji i działań proekologicznych PAP
W 2025 roku Polskie Porty Lotnicze i Lotnisko Chopina w Warszawie odnotowały historyczne rekordy oraz zrealizowały kluczowe inwestycje, które umocniły ich pozycję jako liderów rynku lotniczego w Polsce. Jednym z najważniejszych wydarzeń 2025 roku dla PPL było podpisanie umowy otwierającej drogę do realizacji projektu Port Polska.- 30.12.2025, 12:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Branża wiatrowa zaniepokojona planami resortu dotyczącymi rozwoju energetyki wiatrowej PAP
Według analiz Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej nowy Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu, autorstwa Ministerstwa Energii, redukuje skalę rozwoju energetyki wiatrowej. „Nie ma żadnych racjonalnych ani systemowych przesłanek, by ograniczać rozwój wiatru w sytuacji, gdy może on w większej skali dostarczać tanią energię, stabilizować miks i wzmacniać konkurencyjność gospodarki” - stwierdził Janusz Gajowiecki, prezes PSEW.- 30.12.2025, 11:38
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ