Newsletter

Rusza projekt „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

24.05.2021, 16:25aktualizacja: 25.05.2021, 14:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wiem jak w banku - logo
Wiem jak w banku - logo
Webinaria, quizy i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – m.in. takie działania będą już wkrótce dostępne w serwisach PAP w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Do udziału zapraszamy wszystkich: i dorosłych, i dzieci.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej uczniów oraz dorosłych pracujących z dziećmi i młodzieżą.

W ramach projektu w czerwcu uruchomimy cykl webinariów online, podczas których eksperci z zakresu ekonomii i finansów w przystępny sposób przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym. Powiedzą m.in. o ich plusach i minusach, o tym jakie są korzyści z posiadania gotówki, a kiedy sprawdzi się płatność bezgotówkowa, a także co to jest cash flow i czy warto go mieć także w domu. Podczas transmisji uczestnicy webinaru będą mogli zadawać ekspertom pytania.

Po każdym webinarze opublikujemy zapis wideo i artykuły edukacyjne opatrzone inforgrafikami, by w każdym momencie można było do tej wiedzy wrócić.

W wakacje ruszy natomiast cykl quizów, które będą miały za zadanie sprawdzenie wiedzy zdobytej podczas webinarów. Każdy quiz będzie składał się z co najmniej 5 pytań, a internauci, którzy najszybciej i najtrafniej na nie odpowiedzą, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zwieńczeniem projektu będzie konkurs na najlepsze prace prezentujące zagadnienia związane z pieniądzem - obrotem gotówkowym i bezgotowkowym. Konkurs adresowany będzie do różnych środowisk pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz do samych dzieci. Szczegóły ogłosimy we wrześniu.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.05.2021, 16:25
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii