Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W czasie trudnym i stawiającym przed wszystkimi istotne wyzwania Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza jak co roku na święto muzyki, jakim jest Festiwal „Chopin i Jego Europa”. W tym roku odbędzie się niemal 30 koncertów: większość stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu - zarówno współczesnego, jak i historycznego. Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie „Hrabiny” Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: www.festiwal.nifc.pl.
Wszystkie koncerty festiwalu będą dostępne w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Wybranych koncertów będzie można posłuchać także za pośrednictwem transmisji w Polskim Radiu. Instytut zachęca jednak gorąco do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokłada wszelkich starań, aby mogły odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk. Mamy nadzieję, że pozwoli to wspólnie przeżywać radość płynącą z obcowania ze wspaniałą muzyką.
Bilety na koncerty festiwalu „Chopin i Jego Europa” w dniach 15-23 sierpnia można już zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt.-niedz. 11:00-19:00). 14 sierpnia rozpocznie się sprzedaż biletów na koncerty zaplanowane w dniach 24-31 sierpnia.
Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.
Bilety będą również dostępne w kasach we wszystkich lokalizacjach festiwalowych na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się na ok. 10 minut przed rozpoczęciem koncertu, wyłącznie wtedy, gdy dostępne będą miejsca w sali koncertowej.
Dla osób poruszających się na wózkach wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 31.07.2020, 18:57 |
| Źródło informacji | Narodowy Instytut Fryderyka Chopina |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
AWS i HUMAIN rozszerzają partnerstwo, wykorzystując infrastrukturę AI firmy NVIDIA oraz chipy AWS do trenowania AI w celu pobudzenia innowacji w dziedzinie AI na całym świecie
• Rozszerzone partnerstwo obejmuje wdrożenie nawet 150 000 akceleratorów AI, w tym najnowszej infrastruktury NVIDIA GB300s oraz opracowanych przez AWS chipów Trainium.
• Amazon Bedrock umożliwi klientom dostęp do najlepszych modeli podstawowych zoptymalizowanych pod kątem zróżnicowanej, wysokowydajnej infrastruktury chipów na potrzeby AI.
• AWS zostaje preferowanym partnerem HUMAIN w dziedzinie AI; AWS i HUMAIN zamierzają współpracować w celu udostępnienia obliczeń i usług AI klientom z całego świata.- 21.11.2025, 14:13
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Izba Gospodarcza Gazownictwa przyjęła nową strategię rozwoju
Izba Gospodarcza Gazownictwa (IGG) przyjęła nową strategię, która wyznacza kierunki działań organizacji na przyszłe lata. Dokument stanowi odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące w sektorze energetycznym, w tym szczególnie na wyzwania transformacji energetycznej i rosnącą rolę gazów zdekarbonizowanych - biometanu, wodoru i gazów syntetycznych.- 21.11.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Izba Gospodarcza Gazownictwa
-
Image
Ocean Winds na Offshore Wind Poland 2025: fakt, że dopiero zaczynamy przygodę z offshore, stanowi naszą przewagę konkurencyjną
„Perspektywy dla Polski w obszarze morskiej energetyki wiatrowej są o tyle obiecujące, że w innych europejskich krajach dostrzegane jest pewne wyhamowanie inwestycji w offshore, co pokazały nieudane aukcje w Niemczech, Holandii czy Danii. Otwiera to furtkę dla państw dopiero wkraczających na ten rynek do dokonania swoistego >>skoku inwestycyjnego<<. Możemy przy okazji uczyć się na doświadczeniach tych, którzy rozwijają offshore od lat, korzystając przy tym z nowocześniejszej, bardziej efektywnej technologii” – przekonuje Kacper Kostrzewa, dyrektor zarządzający w Polsce, Ocean Winds.- 21.11.2025, 11:59
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ