Newsletter

Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty XVI Festiwalu „Chopin i Jego Europa”

31.07.2020, 18:57aktualizacja: 31.07.2020, 18:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

W czasie trudnym i stawiającym przed wszystkimi istotne wyzwania Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza jak co roku na święto muzyki, jakim jest Festiwal „Chopin i Jego Europa”. W tym roku odbędzie się niemal 30 koncertów: większość stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu - zarówno współczesnego, jak i historycznego. Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie „Hrabiny” Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: www.festiwal.nifc.pl.

Wszystkie koncerty festiwalu będą dostępne w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Wybranych koncertów będzie można posłuchać także za pośrednictwem transmisji w Polskim Radiu. Instytut zachęca jednak gorąco do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokłada wszelkich starań, aby mogły odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk. Mamy nadzieję, że pozwoli to wspólnie przeżywać radość płynącą z obcowania ze wspaniałą muzyką.

Bilety na koncerty festiwalu „Chopin i Jego Europa” w dniach 15-23 sierpnia można już zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt.-niedz. 11:00-19:00). 14 sierpnia rozpocznie się sprzedaż biletów na koncerty zaplanowane w dniach 24-31 sierpnia.

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.

Bilety będą również dostępne w kasach we wszystkich lokalizacjach festiwalowych na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się na ok. 10 minut przed rozpoczęciem koncertu, wyłącznie wtedy, gdy dostępne będą miejsca w sali koncertowej.

Dla osób poruszających się na wózkach wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.07.2020, 18:57
Źródło informacji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.