Newsletter

Biznes i finanse

Rypin: Kolejne projekty dla mieszkańców gminy

30.04.2021, 21:28aktualizacja: 30.04.2021, 21:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Zdjęcie przedstawia zajęcia w ramach zrealizowanego projektu #KlikSadłowo
Fot. Zdjęcie przedstawia zajęcia w ramach zrealizowanego projektu #KlikSadłowo
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Rypin otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na realizację dwóch projektów społecznych w gminie Rypin.

Pierwszy, pn. „#KlikKowalki”, będzie realizowany dla 15-osobowej grupy młodzieży  z  Kowalk i okolicznych miejscowości. W ramach trzech warsztatów, uczestnicy utworzą ogólnodostępną, interaktywną mapę wsi Kowalki. Jest to już sprawdzona formuła. W ubiegłym roku podobny projekt został zrealizowany w Sadłowie. Cała inicjatywa oraz stworzona przez młodzież interaktywna mapa Sadłowa została nagrodzona w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie TŁOK w Toruniu,  zdobywając  tytuł najlepszej inicjatywy zrealizowanej w województwie kujawsko-pomorskim w 2020 roku.  Projekt #KlikKowalki będzie realizowany, jak sama nazwa wskazuje, na terenie wsi Kowalki. Zajęcia będą odbywały się  w pomieszczeniach szkoły w Kowalkach i biblioteki. Młodzież wyjdzie również w teren, aby wykonać dokumentację fotograficzną i filmową potrzebną do wykonania mapy.  Wysokość dofinansowania otrzymanego z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego wynosi 3.500 zł. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Kowalkach, Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Kowalkach oraz  Gminą Rypin.

Drugi projekt pn. „Komputer nie taki straszny – zajęcia dla seniorów” skierowany jest do seniorów i jest odpowiedzią na potrzeby wynikające z obecnej sytuacji pandemicznej. W obecnych realiach, gdy coraz więcej spraw można, a nawet trzeba załatwiać z wykorzystaniem komputera i Internetu, szkolenia osób starszych w tym zakresie są bardzo potrzebne. Szkolenie będzie polegało na przeprowadzeniu zajęć z obsługi komputera m.in. w zakresie:

- podstawowych zasady obsługi komputera i systemu operacyjnego,
- obsługi przeglądarki internetowej; znajdowania informacji za pomocą wyszukiwarek internetowych (np. Google),
- zakładania i obsługi konta pocztowego e-mail, tworzenia i zastosowania profilu zaufanego,
- obsługi i możliwości wykorzystania Internetowego Konta Pacjenta (IKP),
- obsługi i możliwości jakie daje wykorzystanie bankowości elektronicznej.
-  sposobu komunikacji za pomocą Internetu, wideorozmowy.

Zajęcia  będą odbywały się w pałacu w Sadłowie i zostaną zorganizowane w formie zajęć grupowych oraz indywidualnych konsultacji.  Na realizację projektu przyznana została dotacja w kwocie 1.500 zł. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminą Rypin.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.04.2021, 21:28
Źródło informacji Rypin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ