Newsletter

Biznes i finanse

Shanghai Electric publikuje wyniki za rok 2020 i toruje drogę ku neutralnej węglowo przyszłości

07.04.2021, 14:37aktualizacja: 07.04.2021, 14:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

SHENZHEN, Chiny, 7 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Shanghai Electric („spółka“) (SEHK: 02727, SSE: 601727), największy na świecie producent i dostawca urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej, urządzeń przemysłowych i usług integracyjnych, opublikowała swoje zrewidowane wyniki za rok podatkowy zakończony 31 grudnia 2020 r.

W 2020 r. spółka osiągnęła całkowite przychody 137,285 mld RMB, co stanowi wzrost o 7,67% względem roku poprzedniego, a zysk netto przypadający na właścicieli spółki wzrósł o 7,34% rok do roku, sięgając 3,758 mld RMB. Wartość nowych zamówień wzrosła do 185,55 mld RMB, a aktualnego portfela zamówień do 276,09 mld RMB - odpowiednio o 8,7% i 14,7% rok do roku. Spółka zaproponowała wypłacenie końcowych dywidend w wysokości 0,7178 RMB za każde dziesięć akcji.

Pomimo wyzwań związanych z pandemią COVID-19, spółka Shanghai Electric osiągnęła znakomite wyniki, redukując wpływ obecnego kryzysu w różnych segmentach działalności. W segmencie urządzeń energetycznych spółka utrzymała stabilne rezultaty, osiągając przychody rzędu 55,96 mld RMB, czyli o 21,8% więcej niż w roku poprzednim, na co wpływ miał przede wszystkim dynamiczny rozwój działalności w zakresie turbin wiatrowych i komponentów. Spółka uzyskała również większe przychody w segmencie usług zintegrowanych, który obejmuje inżynierię i usługi energetyczne, inżynierię i usługi środowiskowe, inżynierię i usługi automatyzacji, usługi internetu przemysłowego, usługi finansowe, usługi handlu międzynarodowego i inne. W tym segmencie odnotowano wzrost o 17,9% rok do roku, do 52,232 mld RMB, wynikający ze zwiększonej dynamiki w zakresie inżynierii i usług energetycznych.

Jednocześnie spółka Shanghai Electric poczyniła znaczące postępy w zakresie reformy mechanizmów instytucjonalnych, zintegrowanego rozwoju technologii, inwestycji w badania i innowacje naukowe, opracowywania inteligentnych rozwiązań i budowy swojej platformy internetu przemysłowego SEunicloud, robiąc ciągłe postępy na drodze do stania się przedsiębiorstwem najwyższej klasy światowej.

W 2020 r. spółka uzyskała od Komitetu ds. notowań giełdy w Szanghaju zatwierdzenie w zakresie wprowadzenia swojego przedsiębiorstwa zależnego, Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. („SEWP”) na platformę innowacji naukowo-technologicznych (Science and Technology Innovation Board) i ukończyła reformę własności mieszanej Shanghai Renmin Electrical Appartus Works (SREAW) i Shanghai Centrifuge Institute Co., Ltd. Co więcej, aby sprzyjać korzystaniu z nowych źródeł energii i osiągnąć ekologiczny i zrównoważony rozwój, Shanghai Electric aktywnie promuje transformację energetyczną oraz swoje kompleksowe usługi energetyczne obejmujące „integrację energii wiatrowej, słonecznej, wodnej i termalnej” oraz „integrację źródeł, sieci, obciążenia i magazynowania energii”. Spółka zwiększyła także nakłady na działania badawczo-rozwojowe i pomyślnie uruchomiła pierwszą na świecie inwestycję wiatrową z możliwością rozruchu autonomicznego o mocy przekraczającej 5 MW, przygotowując tym samym kompleksowe możliwości technologiczne pod rozwój inteligentnej energii.

Podkreślając swoje dążenie do wspierania energii odnawialnej i magazynowania energii, Shanghai Electric oficjalnie wprowadziła szereg inteligentnych rozwiązań na przestrzeni roku 2020. W zeszłym roku spółka uruchomiła bazę przemysłową akumulatorów litowych Shanghai Electric Guoxan Nantong, jak również zintegrowaną inwestycję wiatrowo-słoneczną w szanghajskim obszarze przemysłowym Minhang oraz stację magazynowania energii Shanghai Electric Glomud Meiman Minhang w mieście Golmud w prowincji Qinghai.

W roku podatkowym 2020 spółka Shanghai Electric dodała niemal 30 tys. nowych urządzeń do swojej platformy internetu przemysłowego „SEunicloud” o całkowitej wartości aktywów 24,7 mld RMB. Spółka opracowała również i zintegrowała 15 aplikacji przemysłowych, od łączności urządzeń, przez diagnozę awarii, aż po planowanie energetyczne. Jednocześnie Shanghai Electric opracowała osiem wstępnych rozwiązań przemysłowych, które obejmują inteligentną obsługę i konserwację energii wiatrowej, zdalną obsługę i konserwację energii geotermalnej, obsługę i konserwację obrabiarek, urządzenia do magazynowania energii i energetykę rozproszoną.

W najbliższym czasie spółka Shanghai Electric będzie nadal realizować swoją filozofię rozwoju „trzy kroki naprzód”, skupiając się na strategii, rozwiązywaniu problemów i osiąganiu dobrych wyników. Spółka będzie nadal opracowywać swoje kompleksowe usługi w zakresie inteligentnej energii, dążąc do przyspieszenia rozwoju branży w kierunku cyfrowej, połączonej i inteligentnej przyszłości.

Materiał wideo - https://mma.prnewswire.com/media/1482479/Shanghai_Electric_2020_Annual_Results.mp4

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.04.2021, 14:37
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ