Newsletter

Biznes i finanse

Shihe: rozmowa ze światem w „języku herbaty”

11.06.2021, 18:27aktualizacja: 11.06.2021, 18:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

XINYANG, Chiny, 11 czerwca 2021 /PRNewswire/ -- Dokładnie 9 czerwca grupa zagranicznych dyplomatów i reporterów wyruszyła w podróż pod hasłem „Odkrywanie najpiękniejszej wioski herbacianej na Jedwabnym Szlaku”. Jak poinformowało Biuro Kultury, Radia i Telewizji oraz Turystyki Dystryktu Shihe, przybyli oni do dzielnicy Shihe, miasta Xinyang w prowincji Henan, aby zgłębić tajemnice chińskiej herbaty. W pierwszych czterech miesiącach 2021 roku, trzy pociągi - „Ekspresy chińsko-europejskie” - załadowane herbatą z Xinyang, przemierzały współczesny Jedwabny Szlak do Europy i Azji.

Portugalski ambasador w Chinach, Jose Augusto Duarte, powiedział, że Portugalia była pierwszym krajem europejskim, który sprowadził chińską herbatę. W XVI wieku portugalscy kupcy zaczęli ją importować. Była tak kosztowna, że jedynie szlachta mogła się nią delektować. Dziś picie herbaty pozostaje nadal wyrafinowanym stylem życia. Dodał, że krajobraz jest tu niesamowity, ludzie są piękni, pełni pasji, pewni siebie i szczęśliwi.

„Herbata jest darem niebios i ziemi. Picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie i temperament - powiedział Jingon Kim, minister-radca Ambasady Korei Południowej w Chinach. - Sprowadzamy duże ilości herbaty z Chin”.

Jego żona, Jongyoung Park, jest członkiem Stowarzyszenia Degustacji Herbaty i często uczestniczy w działaniach związanych z herbaciarstwem. Zapoznała się z tradycyjnymi technikami zbierania i zaparzania herbaty oraz przeprowadziła wyczerpującą wymianę zdań z Xiao Junjing, spadkobiercą rzemiosła Xinyang Maojian, narodowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Robert Quant, ambasador Wspólnoty Bahamów, nie krył zachwytu nad plantacją herbaty. Oznajmił: „Będę opowiadał moim przyjaciołom, jak jest tu pięknie i zachęcał wszystkich do odwiedzin”.

Zhai Xiaobin, zastępca burmistrza Xinyang, serdecznie powitał chińskich i zagranicznych gości oraz podkreślił znaczenie wymiany i współpracy w zakresie herbaty.

Wyłącznie dzięki wspaniałym górom i czystym rzekom można uzyskać dobrą herbatę. Shihe znajduje się na linii podziału północy i południa, a wskaźnik pokrycia lasami wynosi 70%. Leży w głębi Chin, z wioskami usianymi wśród gór i wód, oferując wypoczynek i spokój. Posiadając przyległe plantacje herbaty o powierzchni 100.000 akrów, jest to miejsce pochodzenia i główny obszar produkcji Xinyang Maojian, chińskiej „Najlepszej dziesiątki słynnych herbat”. Wioska Haojiachong w Shihe stanowi przykład malowniczej wiejskiej okolicy. Jej mieszkańcy od pokoleń uprawiają herbatę. 

Linki do załączników obrazów:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=393641

Podpis: Odkrywając najpiękniejszą wioskę herbacianą na Jedwabnym Szlaku

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1531573/Xinyang.jpg  

Źródło: Shihe District Bureau of Culture, Radio & Television and Tourism

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.06.2021, 18:27
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ