Newsletter

Spółka Deel zyskuje 425 mln USD dzięki emisji akcji serii D, co pozwoli jej na dalsze zmienianie oblicza branży rekrutacji

18.10.2021, 17:37aktualizacja: 18.10.2021, 17:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Deel
Business Wire/Deel
Warte 5,5 mld USD Deel umacnia pozycję najwyżej wycenianej światowej marki z branży rekrutacji, obsługi płatności i zgodności.

SAN FRANCISCO--(BUSINESS WIRE)-- Deel, spółka rekrutacyjna działająca zdalnie i przełamująca ogólnoświatowe bariery w zatrudnieniu, ogłosiła dziś, że uzyskała 425 mln USD z emisji akcji serii D, co pozwoliło jej na zwiększenie łącznej zgromadzonej kwoty do 630 mln USD. W najnowszej rundzie finansowania wartość spółki wyniosła 5,5 mld USD. Dzięki tej inwestycji Deel stała się najwyżej wycenianą światową spółką branży rekrutacji, obsługi płatności i zgodności.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna jej wersja dostępna jest pod adresem https://www.businesswire.com/news/home/20211018005567/en/

Nową emisję akcji prowadziło amerykańskie Coatue we współpracy z Rahulem Kishore i Lucasem Swisherem. W transakcji uczestniczyło również kilku nowych i obecnych inwestorów, między innymi Altimeter Capital, Andreessen Horowitz, YC Continuity Fund, Spark Capital, Greenbay Ventures Neo oraz ponad 40 czołowych przedsiębiorców z całego świata.

Od założenia Deel w 2019 r. jego zespół – który rozrósł się z czterech do czterystu pracowników – realizował misję zwiększenia dostępności zdalnego zatrudnienia dla zespołów i przedsiębiorstw z każdego zakątka świata oraz budował najlepszą na świecie kadrę pracowniczą. Dziś, aby zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników, spółki muszą wprowadzić zmiany podyktowane nowymi, elastycznymi zasadami pracy. Deel pokonuje przeszkody stojące na drodze do zdalnego zatrudnienia i stwarza wszystkim zainteresowanym nowe możliwości, oddając im do dyspozycji platformę, narzędzia oraz elastyczne metody pracy pozwalające na możliwie najlepsze wykorzystanie potencjału zespołów do pracy w dowolnym miejscu i czasie.

Deel obsługuje ponad 4500 klientów z całego świata, wśród których dość wymienić Coinbase, Intercom i Shopify, posiadających przedstawicielstwa w ponad 150 krajach. Bez względu na to, czy klient poszukuje rozwiązania umożliwiającego mu prowadzenie działalności w trybie hybrydowym czy w pełni zdalnym, czy też chce zatrudniać pracowników z całego świata, technologia oferowana przez Deel umożliwia mu skorzystanie z wyjątkowych rozwiązań z zakresu obsługi wynagrodzeń, HR, zgodności, świadczeń, planów pracowniczych i innych funkcji niezbędnych do zatrudniania i zarządzania międzynarodowym zespołem – a więc coś, czym w przedsiębiorstwie musiałby zajmować się cały dział wewnętrzny. Współpracując z Deel, przedsiębiorstwa mogą zatrudnić odpowiednich pracowników i znaleźć kontrahentów w mniej niż 5 minut, bez konieczności posiadania lokalnego przedstawicielstwa. Spółki mogą również wypłacać swoim zespołom wynagrodzenia w ponad 120 walutach za jednym kliknięciem.

„Przyglądaliśmy się Deel od 2000 r., odkąd poznaliśmy wizję Alexa i Shuo” – powiedział Rahul Kishore, dyrektor zarządzający Coatue. „W miarę pozyskiwania informacji o Deel rósł nasz podziw dla zasięgu i imponującej skali ich działalności oraz przekonanie, że jako zespół dopiero zaczynamy rozwijać swoje możliwości”. Lucas Swisher, komplementariusz Coatue, współuczestnik rundy finansowania dodał: „Później byliśmy pod dużym wrażeniem, w jak prosty sposób platforma przekształca ogrom pracy w jedno narzędzie, z którego może skorzystać każdy, kto chce przekuć marzenie o zatrudnianiu pracowników z całego świata w rzeczywistość”.

„Sposób świadczenia pracy ulega fundamentalnym zmianom. I nigdy już nie będzie taki, jak był kiedyś” – powiedział Alex Bouaziz, prezes Deel. - Założyliśmy Deel, bo nie chcieliśmy pozwolić, żeby procedury związane z zatrudnianiem czy obsługą wynagrodzeń ograniczały dążenia przedsiębiorstw do stworzenia możliwie najlepszych międzynarodowych zespołów i pozyskania najbardziej utalentowanych pracowników. Będziemy nadal przełamywać standardowe metody funkcjonowania przedsiębiorstw i tworzyć narzędzia kształtujące przyszłość rynku pracy”.

„Współpracujemy z Deel od samego początku, byliśmy zatem świadkami przekształceń i rekordowego tempa tworzenia narzędzi pomagających przedsiębiorstwom i ich zespołom w poprawie warunków ich działalności – powiedział Anish Acharya, komplementariusz Andreessen Horowitz. - Przyszłość Deel rysuje się w jasnych barwach, a przyszłość międzynarodowych zespołów, którym spółka pomaga sięgnąć po zasoby międzynarodowe, jest jeszcze bardziej obiecująca”.

Deel

Deel to czołowa globalna spółka oferująca rozwiązania z dziedzinie gwarantowania zgodności i obsługi wynagrodzeń, która pomaga przedsiębiorstwom w zatrudnianiu pracowników o dowolnych kwalifikacjach z każdego miejsca na świecie. Technologia oferowana przez Deel daje możliwość skorzystania z unikalnych rozwiązań w zakresie obsługi wynagrodzeń, HR, zgodności, świadczeń, planów pracowniczych i innych funkcji niezbędnych do zatrudniania i zarządzania międzynarodowym zespołem.

Korzystając ze wspartego nowoczesną technologią, samoobsługowego systemu klienci Deel mogą pozyskać niezależnych kontrahentów i pełnoetatowych pracowników z ponad 150 krajów, przeprowadzając cały proces rekrutacji w zaledwie kilka minut. Dzięki współpracy z ponad 250 partnerami z branży prawniczej, zajmującej się rozwiązaniami mobilnymi, rachunkowością i kwestiami podatkowymi Deel umożliwia każdemu przedsiębiorstwu stworzenie, zawarcie i przesłanie zgodnych z przepisami, lokalnych umów pozyskanych z biblioteki dokumentów oraz wypłacanie wynagrodzeń w ponad 120 walutach za jednym kliknięciem.

Deel, założone w 2019 r. przez Alexa Bouaziza i Shuo Wanga, jest spółką zatrudniającą pracowników z całego świata. Więcej informacji o dostępnych jest tutaj.

Coatue

Coatue jest jedną z największych technologicznych platform inwestycyjnych na świecie zarządzającą aktywami o wartości ponad 45 mld USD. Nasz oddany zespół inżynierów i analityków danych ściśle współpracuje z profesjonalistami w dziedzinie inwestycji, oferując wartość dodaną założycielom i organom zarządzającym funduszami należącymi do naszego portfolio. Dzięki dysponowaniu funduszami joint venture, rozwojowymi i publicznymi wspomagamy przedsiębiorców z całego świata w rozwijaniu ich działalności. Wśród naszych inwestycji prywatnych można wymienić Airtable, Ant Financial, Anaplan, ByteDance, Chime, Databricks, DoorDash, Instacart, Meituan, Snap, Snowflake i Spotify.

Wersja źródłowa dostępna jest w serwisie businesswire.com pod adresem https://www.businesswire.com/news/home/20211018005567/en/

Źródło: Deel

KONTAKT:

Kiran Wylie

e-mail: kiran.wylie@letsdeel.com

tel. +44(0)7875057754

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.10.2021, 17:37
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ