Newsletter

Spółka MidOcean Energy należąca do EIG przejmuje 20 procent udziałów w Peru LNG

24.04.2024, 09:03aktualizacja: 24.04.2024, 09:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

WASZYNGTON--(BUSINESS WIRE)-- MidOcean Energy („MidOcean”), spółka działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, wiodącego inwestora instytucjonalnego w globalnych sektorach energii i infrastruktury, poinformowała dzisiaj o sfinalizowaniu ogłoszonej wcześniej umowy zakupu należących do SK earthon („SK”) 20 procent udziałów w Peru LNG („PLNG”), spółki będącej właścicielem i operatorem pierwszego zakładu eksportu gazu ziemnego w Ameryce Południowej.

Do aktywów PLNG należy zakład skraplania gazu ziemnego o zdolnościach przerobowych wynoszących 4,45 miliona ton metrycznych rocznie, będący wyłączną własnością spółki rurociąg o długości 408 km i przepustowości 1290 milionów stóp sześciennych dziennie, dwa zbiorniki o pojemności 130 000 m3, należący w całości do spółki terminal morski o długości 1,4 km i zakład przeładunku ciężarówek o wydajności sięgającej 19,2 milionów stóp sześciennych dziennie. PLNG, zarządzany przez Hunt Oil Company, to jeden z zaledwie dwóch zakładów przetwórstwa gazu ziemnego w Ameryce Łacińskiej, znajdujący się w miejscowości Pampa Melchorita 170 km na południe od Limy.

De la Rey Venter, dyrektor generalny MidOcean Energy, wyjaśnia:

„Finalizacja tej transakcji to ważny kamień milowy na naszej drodze do stworzenia globalnego, zdywersyfikowanego i odpornego portfolio aktywów związanych z LNG. Jako jedyny zakład eksportu gazu ziemnego w Ameryce Południowej, PLNG ma wyjątkową pozycję na globalnym rynku. PLNG pełni też ważną rolę jako dostawca gazu i LNG dla klientów w Peru. Z niecierpliwością czekamy na silne partnerstwo ze współinwestorami PLNG i pracę nad zapewnieniem pozytywnego wpływu PLNG przez wiele lat”.

Realizacja transakcji nastąpiła po niedawnym ogłoszeniu przez MidOcean strategicznej inwestycji dokonanej przez Mitsubishi Corporation oraz przejęciu udziałów Tokyo Gas Co. Ltd. w australijskich projektach LNG.

Bank Morgan Stanley pełnił funkcję wyłącznego doradcy finansowego MidOcean na potrzeby tej transakcji. Funkcję doradcy prawnego MidOcean w sprawie transakcji pełniła firma prawnicza Latham & Watkins.

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzającym majątkiem o wartości 22,9 mld USD na dzień 31 grudnia 2023 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Podczas swojej 41-letniej historii firma EIG przeznaczyła ponad 47,1 mld USD na sektor energetyczny w drodze wsparcia ponad 405 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Do klientów EIG należy wiele wiodących funduszy emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy wieczystych, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu.

Informacje o MidOcean Energy

MidOcean Energy, spółka działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, dąży do wypracowania zróżnicowanego, odpornego globalnego portfela LNG konkurencyjnego zarówno pod względem kosztów, jak i poziomu emisji. Spółka odzwierciedla przeświadczenie EIG o tym, że LNG stanowi kluczowy czynnik umożliwiający transformację energetyczną, oraz rosnące znaczenie LNG jako strategicznego zasobu energetycznego w kontekście geopolitycznym. Spółką MidOcean Energy zarządza De la Rey Venter, weteran branży z 26-letnim doświadczeniem operacyjnym, który w toku swojej kariery piastował wiele stanowisk kierowniczych wyższego szczebla, w tym pełnił funkcję globalnego dyrektora ds. LNG w Shell Plc.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG dostępnej pod adresem www.eigpartners.com lub na stronie internetowej MidOcean Energy dostępnej pod adresem www.midoceanenergy.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240422298655/pl/

Źródło: EIG

KONTAKT:

EIG Contact Information

FGS Global

Kelly Kimberly / Brandon Messina

tel. +1 212-687-8080

e-mail: EIG@fgsglobal.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.04.2024, 09:03
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ