Newsletter

Biznes i finanse

Spółki Bayat Energy i Schlumberger podpisują porozumienie w celu omówienia warunków umowy sprzedaży i dzierżawy wyposażenia pól naftowych w Afganistanie

26.06.2014, 13:38aktualizacja: 26.06.2014, 13:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KABUL, Afganistan, 25 czerwca 2014 r. /PRNewswire/ - Spółki Bayat Energy i Schlumberger ogłosiły dzisiaj podpisanie porozumienia wyszczególniającego zbiorczy plan, w celu omówienia niewyłącznej umowy, na podstawie której Schlumberger sprzeda lub wydzierżawi Bayat Energy elementy wyposażenia pól naftowych do wyłącznego użytku w Afganistanie.

Prezes Bayat Energy Ehsannollah Bayat powiedział: "Bardzo cieszę się z możliwości poszerzenia naszego porozumienia ze Schlumberger, dzięki czemu będziemy mogli szybciej udostępniać i wdrażać innowacyjne rozwiązania tej marki w zakresie wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego w Afganistanie. Spółka Bayat Energy - jako godny zaufania i sumienny partner rządu Islamskiej Republiki Afganistanu - zamierza w bezpieczny i ekologicznie odpowiedzialny sposób prowadzić poszukiwania surowców i eksploatować złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, w oparciu o rozwiązania technologiczne i wykwalifikowaną siłę roboczą. Możliwość omówienia warunków umowy ze spółką Schlumberger uważamy za przykład najwyższej klasy współpracy strategicznej na szczeblu międzynarodowym. Współpracę tę pragniemy nawiązać w celu wsparcia procesu transformacji afgańskiego przemysłu wydobycia i produkcji węglowodorów oraz eksploatacji afgańskich złóż, co w długoterminowej perspektywie przyczyni się do korzyści zarówno dla kraju, jak i obywateli".

Bayat Energy

Bayat Energy, spółka należąca do Bayat Group, zajmuje się dalekosiężnymi projektami w zakresie poszukiwania, eksploatacji i wydobycia ropy naftowej i gazu. Spółka specjalizuje się w inwestycjach na rynkach wschodzących, które cechuje szybki wzrost wskaźników poszukiwania surowców, i które dotychczas nie były przedmiotem eksploracji, w związku z czym można tam zbudować silną pozycję rynkową. W oparciu o solidne fundamenty kapitałowe, wysoko wykwalifikowaną kadrę kierowniczą oraz innowacyjne partnerstwa międzynarodowe, spółka początkowo skupi się na poszukiwaniu i wydobyciu dużych, niewykorzystanych zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego w północnych prowincjach Afganistanu. Prowadząc działalność w Afganistanie już od ponad 13 lat, kierownictwo spółki dysponuje tam wieloma kontaktami i możliwościami prowadzenia działań w niszowych obszarach techniki i biznesu w obrębie całego regionu, w oparciu o swoje dotychczasowe udane dokonania. Więcej informacji znaleźć można na: http://www.bayat-energy.com i http://www.bayat-group.com.

Schlumberger

Schlumberger to czołowy, globalny dostawca technologii i rozwiązań z zakresu informacji i zintegrowanego zarządzania projektami dla klientów z przemysłu naftowego i gazowego z całego świata. Spółka zatrudnia ok. 123 tys. osób przeszło 140 narodowości, prowadząc działalność w ok. 85 krajach. Oferuje najszerszą na rynku ofertę produktów i usług - od poszukiwania surowców, po ich wydobycie.

Główne siedziby Schlumberger Limited znajdują się w Paryżu, Houston i Hadze. W 2013 r. spółka osiągnęła dochody na poziomie 45,3 mld dolarów. Więcej informacji pod znaleźć można pod adresem: http://www.slb.com.

Źródło: Bayat Energy

KONTAKT:

Monty Simus

tel. +1-201-302-0400

e-mail: m.simus@tsiglobe.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.06.2014, 13:38
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ