Newsletter

Sprawdź się w naszym quizie! Odpowiedz na 5 pytań o budżet UE

30.09.2021, 15:35aktualizacja: 30.09.2021, 15:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

European Union, 2018
European Union, 2018
Jak inaczej nazywamy wieloletni budżet UE? Ile Polska otrzyma w ramach polityki spójności na lata 2021-2027? Który fundusz ma największą alokację w ramach instrumentu odbudowy? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Przez ostatnie 60 lat unijny budżet ewoluował wraz ze zmianami, jakie zachodziły w samej UE. Od 1988 roku Unia operuje budżetami wieloletnimi, obejmującymi od pięciu do siedmiu lat.

Przełomowym momentem była pandemia COVID-19 i kryzys gospodarczy, który rozlał się po Europie. Skłoniło to przywódców państw członkowskich oraz instytucje europejskie do wypracowania planu, który minimalizowałby negatywne skutki spowolnienia gospodarczego. W maju 2020 roku Komisja Europejska zaproponowała utworzenie – obok tradycyjnego budżetu UE - Funduszu Odbudowy (Next Generation EU).

Zapraszamy do naszego quizu na temat budżetu UE oraz tymczasowego instrumentu odbudowy gospodarczej Next Generation EU.

PRZEJDŹ DO QUIZU

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.09.2021, 15:35
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.