Newsletter

Środki zawsze na wyciągnięcie ręki. Poznaj zalety elastycznych kont osobistych i firmowych

04.10.2022, 09:41aktualizacja: 04.10.2022, 09:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Adobe Stock
Adobe Stock
Nowoczesne konto bankowe łączy rolę bezpiecznej skarbonki elektronicznej z wygodnym narzędziem do zarządzania domowymi lub biznesowymi finansami. Pozwala na bieżąco monitorować aktualne saldo, wykonywać pojedyncze i stałe przelewy, korzystać z wygodnych płatności bezgotówkowych w sklepach i internecie oraz zyskać dostęp do wielu przydatnych narzędzi finansowych. Przeczytaj artykuł i poznaj zalety kont osobistych oraz firmowych. Zyskaj wsparcie w codziennych obowiązkach.

Życie niesie wiele wyzwań

Współczesna rzeczywistość wymaga sprawnego łączenia wielu ról. Codzienne zajmowanie się domem, dbanie o sprawy prywatne i opieka nad dziećmi potrafią być czasochłonne. Jednocześnie większość z nas chce realizować swoje ambicje zawodowe, rozwijać się i osiągać kolejne punkty na ścieżce kariery. Polacy coraz chętniej porzucają pracę na etacie na rzecz rozwoju własnego biznesu. Prowadzenie działalności gospodarczej nie kończy się jednak wraz z zamknięciem biurowych drzwi o ściśle wyznaczonej godzinie. W popularnym stwierdzeniu mówiącym, że przedsiębiorcą jest się 24 h na dobę, jest wiele z prawdy. Dodatkowo chcemy wygospodarować odrobinę czasu tylko dla siebie - znaleźć odskocznię od obowiązków, odnaleźć hobby i cieszyć się naszą pasją.

Zarządzanie finansami dopasowane do potrzeb i oczekiwań

Łączenie wszystkich powyższych ról wymaga naprawdę dobrego planowania harmonogramu dnia i odnalezienia narzędzi, które będą w stanie zautomatyzować i przyspieszyć wiele wykonywanych czynności. Jednym z nich jest elastyczne konto bankowe, które pozwala zyskać dostęp do swoich finansów z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Za jego pomocą m.in:

•    opłacisz rachunki lub zaległe faktury z poziomu laptopa bądź smartfona,

•    sprawdzisz, czy kontrahent zapłacił już za zamówioną partię towaru,

•    skorzystasz z karty płatniczej w dowolnym sklepie lub punkcie usługowym,

•    złożysz wniosek o kartę kredytową.

Banki przygotowują liczne oferty kont osobistych i firmowych dopasowanych do różnych potrzeb klientów, ich stylów życia oraz skali prowadzonego biznesu. Dzięki temu idealny rachunek dla siebie wybierze zarówno zabiegana mama dorabiającą na swoim hobby, jak i właściciel przedsiębiorstwa handlowego z ogromnymi rocznymi obrotami.

Konto osobiste - online i offline

Konto osobiste stanowi podstawowy produkt bankowy, bez którego trudno jest funkcjonować. Tradycjonaliści mogą korzystać z konta offline. Podpięta do niego karta bankomatowa pozwoli Ci sprawdzać aktualne saldo i wypłacać gotówkę. Wtedy warto porównać dostępne opcje pod kątem braku opłat za wypłaty z urządzeń różnych sieci, aby bankomat nie naliczył dużych prowizji za operacje.

Coraz więcej osób woli jednak założyć konto z dostępem do bankowości elektronicznej i mobilnej. To pozwala wygodnie płacić za media i robić inne przelewy za pomocą komputera lub aplikacji w smartfonie, monitorować historię swojego salda, ustawiać zlecenia stałe (np. za czynsz). Nowoczesne rachunki coraz częściej można także podpiąć do portfeli cyfrowych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, BLIK). Pozwalają one również składać online wniosek o limit w rachunku, kartę kredytową czy produkty oszczędnościowe.

Nie wiesz, jakie konto osobiste wybrać? Sprawdź szeroką ofertę Santander Bank Polska: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta przygotowaną dla klientów indywidualnych. Znajdziesz tutaj liczne rachunki podstawowe, studenckie, młodzieżowe, dla wymagających klientów oraz bankowość na indywidualnych warunkach.

Konto firmowe - nowoczesne rozwiązania tu i teraz

Planujesz otworzyć firmę i pracować na własny rachunek? Rozdzielenie finansów firmowych od prywatnych jest koniecznym i bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Warto wiedzieć, że transakcja musi być wykonana wyłącznie z firmowego konta, gdy jej wartość jest wyższa od 15000 zł, a odbiorcą jest drugi przedsiębiorca. Rachunek firmowy jest niezbędny dla płatników VAT, którzy muszą korzystać z mechanizmu split payment (bank tworzy wtedy oddzielne subkonto dla podatku VAT).

Firmowe konto pozwoli Ci wygodnie:

•    opłacać faktury za dostarczone towary lub usługi,

•    rozliczać się ze swoimi odbiorcami,

•    wypłacać wynagrodzenia pracownikom,

•    przelewać należne podatki do US i składki ubezpieczeniowe do ZUS.

Oddzielny rachunek firmowy pozwala uzyskać kontrolę nad przychodami i kosztami. Możesz wtedy wliczyć opłaty bankowe w koszty prowadzonej działalności, a ewentualne odsetki od oszczędności nie podlegają podatkowi Belki (19%). Banki przygotowują specjalne oferty skierowane do przedsiębiorców. Mogą to być tańsze karty kredytowe czy korzystniejsze warunki kredytów gotówkowych i obrotowych.

Potrzebujesz rachunku dopasowanego do charakteru i potrzeb Twojego przedsiębiorstwa? Poznaj konta firmowe Santander Bank: https://www.santander.pl/firmy/konta i zyskaj sprzymierzeńca w realizacji swoich biznesowych planów.

Podróżujesz służbowo i prywatnie?

Często wyjeżdżasz prywatnie lub służbowo za granicę? Konto walutowe pozwoli Ci płacić poza Polską bez kosztów przewalutowania. Jest to rachunek w wybranej walucie połączony z ROR, do którego wydawana jest karta wielowalutowa MasterCard, którą możesz płacić w sklepach, hotelach, restauracjach i innych punktach usługowych. Najpopularniejsze są rachunki w euro, dolarach i funtach. Chcesz wypróbować możliwości tego rozwiązania? Poznaj konta walutowe w Santander Banku: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta/konto24-walutowe i dodatkowe usługi, które możesz z nimi połączyć.

Bankowość dopasowana do Twojego stylu życia

Poznałeś podstawowe możliwości rachunków osobistych, firmowych i dewizowych. Współczesna bankowość to elastyczne rozwiązania wychodzące naprzeciw potrzebom konsumentów, dlatego bez problemu dopasujesz rachunek, który najlepiej wpisze się w Twój styl życia. Odpowiednio dopasowany, dostarczy Ci narzędzi do wygodnego zarządzania domowymi lub biznesowymi finansami, a jednocześnie będzie tani w utrzymaniu, ponieważ banki (przy aktywnym korzystaniu z usług) coraz częściej zwalniają klientów z opłat.

Więcej na https://www.santander.pl/klient-indywidualny

Źródło informacji: Santander Bank Polska

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.10.2022, 09:41
Źródło informacji Santander Bank Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ