Newsletter

Biznes i finanse

Strategia Banku Pekao do 2024 roku - odpowiedzialne zarządzanie ryzykiem i kapitałem

30.04.2021, 08:30aktualizacja: 30.04.2021, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - Kadr z filmu
PAP MediaRoom - Kadr z filmu
W długiej perspektywie Bank Pekao utrzyma ostrożne podejście do oceny ryzyka i chce mieć jeden z najniższych kosztów ryzyka wśród największych banków. Dlatego zamierza aktywnie monitorować siłę portfela kredytowego i jego odporność na negatywne scenariusze - mówi wiceprezes Banku Pekao Marcin Gadomski, odnosząc się do strategii banku na lata 2021-2024.

W ramach strategii Bank Pekao pozwala sobie na niewielki wzrost kosztu ryzyka z 40-50 punktów bazowych do 50-60 punktów bazowych. Wynika to ze wzrostu udziałów wysokomarżowych, ale jednocześnie charakteryzujących się wyższym kosztem ryzyka w pożyczkach gotówkowych, kredytach dla mikroprzedsiębiorstw oraz kredytach dla MŚP. W sytuacjach transakcji charakteryzujących się ryzykiem, które trudno ograniczyć, bank zamierza, tak jak dotychczas, limitować takie portfele.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 30.04.2021, 08:30
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ