Newsletter

Strefa wolnego handlu Chengdu odnotowuje rozwój, który odznacza się wysoką jakością

01.04.2022, 17:04aktualizacja: 01.04.2022, 17:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Chengdu Commerce Bureau
PR Newswire/Chengdu Commerce Bureau

CHENGDU, Chiny, 1 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Raport Biura Handlu Chengdu:

Główna część chińskiej (syczuańskiej) Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu, SWH Chengdu, wkroczyła w nowy etap reformy.

Ustanowiona w 2017 r. syczuańska SWH składa się z trzech części: Nowego Obszaru SWH Chengdu Tianfu, portu kolejowego Qingbaijiang oraz Portu Południowego Syczuanu w Luzhou.

Zgodnie z innowacyjnymi zadaniami syczuańskiej SWH, SWH Chengdu zweryfikowała ponad 430 instytucji zajmujących się innowacjami. Trzynaście z nich powielono i podjęto ich promocję w skali krajowej, 51 przeniesiono na terytorium prowincji Syczuan. SWH Chengdu przez trzy lata z rzędu plasowała się na pierwszym miejscu w rankingu partnerskich instytucji zajmujących się innowacjami należących do chińskich SWH.

SWH wyznacza standardy dla certyfikowanego eksportu produktów niskoemisyjnych, rozwoju chińskiej medycyny tradycyjnej i rynku nieruchomości. Przeprowadzone reformy, między innymi wprowadzenie zintegrowanego wielowymiarowego systemu transportowego, spowodowały ujednolicenie chińskich standardów z regułami i normami międzynarodowymi.

Oficjalne dane dowodzą, że w okresie od kwietnia 2017 r. do lutego 2022 r. SWH Chengdu obejmowała ponad 183800 zarejestrowanych przedsiębiorstw o łącznej wartości inwestycyjnej przekraczającej 1,8 bilionów juanów (283,91 mld USD). 1655 z tych przedsiębiorstw to przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym o wartości inwestycyjnej wynoszącej 178,82 mld juanów.

Chengdu, leżąca na przecięciu Inicjatywy Pasa i Drogi oraz Pasa Gospodarczego Rzeki Jangcy, wykorzystuje swoje położenie do budowania międzynarodowych portów lotniczych, kolejowych i morskich sprzyjających wymianie handlowej.

W czerwcu ubiegłego roku otwarto Międzynarodowy Port Lotniczy Chengdu Tianfu, dzięki któremu Chengdu stało się trzecim w Chinach miastem posiadającym dwa międzynarodowe porty lotnicze. Międzynarodowy Port Lotniczy Chengdu Shuangliu obsługuje 131 tras międzynarodowych, z których 15 to trasy przewozu towarów.

W 2021 r. port lotniczy Chengdu połączono z centrum logistyki obejmującym nowoczesny transgraniczny magazyn e-handlu obsługujący zakup towarów importowanych.

Branża e-handlu funkcjonuje w SWH w oparciu o preferencyjną politykę i korzysta z dogodnego położenia Strefy, która znajduje się w pobliżu magazynów gwarantujących szybkie tempo dostaw.

Według lokalnych władz branża mobilizuje zasoby krajowe i zagraniczne oraz koordynuje platformy online i offline oferujące wyjątkowe możliwości dokonywania zakupów transgranicznych za pośrednictwem platform e-handlu.

W SWH Chengdu uruchomiono również port kolejowy obsługujący 69 tras zagranicznych i 25 miast krajowych, tym samym zwiększając potencjał logistyki międzynarodowej do dalszego rozwoju.

Władze twierdzą, że rozwój okręgu gospodarczego Chengdu-Chongqing przyczyni się do nawiązania bliższej współpracy między SWH w Syczuanie i Chongqing.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1778545/image.jpg

Źródło: Chengdu Commerce Bureau

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.04.2022, 17:04
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ