Newsletter

Strzegom: Będzie przebudowa Al. Wojska Polskiego

17.09.2021, 17:09aktualizacja: 17.09.2021, 17:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
W związku z otrzymaniem przez strzegomski samorząd dotacji w wys. blisko 1,3 mln zł na przebudowę odcinka Al. Wojska Polskiego (za torami kolejowymi w kierunku drogi krajowej nr 5) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021, radni spotkali się na krótkiej sesji (9 września br.), by wprowadzić to zadanie inwestycyjne do budżetu gminy Strzegom.

Chodzi o przebudowę drogi nr 110810D ul. Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu (etap I) na dz. nr 245/2 obręb Osiedle Wschód Nr 2, o długości ok. 610 m, a dokładniej o modernizację jezdni i lewej części ulicy (naprzeciwko ścieżki rowerowej i ciągu pieszego do centrum handlowego). Dokładna kwota dotacji wynosi 1 289 670,50 zł.

Zakres robót obejmuje m.in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni, a także krawężników, chodników oraz zjazdów, wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża, wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno-bitumicznej, przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów, przebudowę chodnika z kostki betonowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę zatoki autobusowej wraz z doświetleniem i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem przez starostę świdnickiego.

Aktualnie trwa procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy. Czas wykonania – 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jej podpisanie planowane jest jeszcze w tym roku.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.09.2021, 17:09
Źródło informacji Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ