Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, do tej pory wszystkie szeregi budynków zostały wyniesione do poziomu stropów nad parterem oraz częściowo do poziomu ścian nośnych 1 piętra. Trwają prace przygotowawcze do montażu wiązarów dachowych drewnianych. Murowane są również wewnętrzne ściany działowe parteru. Wraz z okresem wiosennym roboty budowlane nabiorą jeszcze większego tempa.
Przypomnijmy, w ramach projektu powstanie 79 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych oraz 6 mieszkań przygotowanych do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne, które będą wchodzić w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. W ramach zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi na terenie osiedla. W sąsiedztwie budynków powstanie niewielki plac zabaw.
Inwestycja jest dofinansowana z rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa ze środków Funduszu Dopłat, którego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego. Planowana wartość dofinansowania wynosi ponad 10 mln zł, zaś wartość według umowy o dofinansowanie wynosi ponad 12,5 mln zł.
Nowo wybudowane budynki mają zostać oddane do użytkowania pod koniec 2022 r.
Wykonawcą inwestycji „ROKOM” Roboty Ogólnobudowlane i Renowacja Obiektów Zabytkowych H.G.I. Komorowscy Sp. j. z siedzibą w Kamiennej Górze.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 23.02.2022, 08:16 |
| Źródło informacji | UM StrzegomBudowa zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ul. Konopnickiej w Strzegomiu przekroczyła półmetek. Pod koniec bieżącego roku gmina odda do użytkowania blisko 80 mieszkań komunalnych oraz mieszkania dla osób ni |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Rimini Street rozszerza kadrę kierowniczą z myślą o dalszym rozwoju - do jej szeregów dołącza dwóch sprawdzonych weteranów branży jako dyrektor operacyjny i dyrektor ds. dostaw
Keith Costello zostaje wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem operacyjnym Rimini Street, a Alexander Guasch obejmuje stanowisko jej wiceprezesa wykonawczego i dyrektora ds. dostaw.- 13.08.2026, 16:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Lato na pełnych obrotach: jak ekosystem Huawei napędza każdą letnią przygodę
Od festiwali przez rowerowe wyprawy po bieganie – seria HUAWEI WATCH FIT 5 i stale rozwijający się ekosystem dedykowanych aplikacji pomagają miłośnikom sportu w pełni wykorzystać lato.- 13.08.2026, 12:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Samorządy stawiają na zieloną energię. Niższe koszty i większe bezpieczeństwo energetyczne
- 13.08.2026, 11:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Fundacja RE-Source Poland Hub
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ