Newsletter

Strzegom: Kolejne wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych

27.04.2021, 12:16aktualizacja: 27.04.2021, 12:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu
Fot. Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu
Minister Michał Dworczyk przekazał kolejne dobre informacje dla naszego samorządu. Gmina Strzegom pozyskała w sumie 2,6 mln zł w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na budowę i przebudowę dróg.

1.      przebudowa drogi gminnej nr 110810D ul. Aleja Wojska Polskiego w Strzegomiu - etap I - 1 289 670,50 zł;
wartość projektu: 2 579 341,00 zł
wartość dofinansowania: 1 289 670,50 zł
Remont drogi od DK5 do torów – powstaną zatoki dla tirów, nowa kanalizacja deszczowa dla inwestorów i przystanek komunikacji miejskiej.
 
2.       budowa drogi gminnej ul. Wodnej w Strzegomiu - 1 278 949,50 zł,
wartość projektu: 2 557 899,00 zł
wartość dotacji: 1 278 949,50 zł   (tj. 50%)
 
Istniejąca gruntowa droga nie spełnia jakichkolwiek norm, stąd jej budowa jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców oraz najważniejszych z punktu widzenia rozwoju mieszkalnictwa w gminie inwestycji drogowych. Obecnie dobiega końca zagospodarowanie tego terenu – na 28 działkach powstało już 20 domów jednorodzinnych, a wkrótce rozpocznie się budowa zabudowy wielorodzinnej na ok. 70 mieszkań oraz 2 domów bliźniaczych.
 
- Bardzo się cieszę z tego faktu i serdecznie dziękuję za wzorową współpracę z ministrem Michałem Dworczykiem i władzami województwa dolnośląskiego – podkreśla burmistrz Zbigniew Suchyta.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.04.2021, 12:16
Źródło informacji Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.