Newsletter

Strzegom: Skomunikowanie terenów z „krajówką”

20.02.2023, 14:50aktualizacja: 20.02.2023, 14:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Trwają prace związane z realizacją projektu pn. „Skomunikowanie z drogą krajową nr 5 terenów aktywności gospodarczej w Strzegomiu oraz wsi Granica”.

Zadanie jest dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych (edycja 2) oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i obejmuje remont drogi w Granicy wraz z budową ostatniego etapu chodnika oraz budowę dalszej części ul. Piekarniczej w Strzegomiu wraz z sięgaczem.

Do końca ub. r. w Granicy została wyczyszczona sieć kanalizacji deszczowej. Od początku stycznia ruszyły prace związane z przebudową zjazdów do nieruchomości oraz poszerzeniem jezdni. Jeżeli nie ulegną pogorszeniu warunki atmosferyczne, powinny ruszyć roboty przy budowie chodnika. - Jednocześnie przypominamy, że w chwili obecnej wjazd do Granicy możliwy jest jedynie od strony Dobromierza, natomiast wyjazd od strony Strzegomia. Przepraszamy za utrudnienia, licząc jednocześnie na państwa zrozumienie. Zadanie realizuje firma Berger Bau z Wrocławia – podkreśla Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Równie zaawansowane prace w Strzegomiu prowadzi firma Drog-Ziem ze Stanowic. W chwili obecnej w ul. Piekarniczej wybudowano już całą sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W najbliższym okresie ruszą prace związane z budową sieci oświetlenia ulicznego oraz budową chodnika.  Odbiór całego zadania planowany jest na październik 2023 r.

Remont drogi i budowa chodnika w Granicy wpłynie na poprawę estetyki miejscowości oraz  bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, zaś budowa dalszego etapu ul. Piekarniczej w Strzegomiu udostępni kolejne tereny dla inwestorów chcących inwestować w naszym mieście.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.02.2023, 14:50
Źródło informacji UM Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ