Newsletter

Strzegom: Ul. Konopnickiej oddana do użytku

15.01.2023, 07:52aktualizacja: 15.01.2023, 07:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Zakończyła się przebudowa ul. Konopnickiej w Strzegomiu. Jej przebudowa stała się niezbędna z uwagi na konieczność skomunikowania nowo zagospodarowywanego terenu w związku z budową osiedla domów jednorodzinnych, w których powstaną mieszkania komunalne wchodzące w skład gminnego zasobu mieszkaniowego.

Nowa droga posiada nawierzchnię z kostki kamiennej. Wykonano również uzbrojenie w sieci wod-kan zasilające i obsługujące budowane budynki oraz oświetlenie drogi. Co ważne, drogę wyposażono w elementy uspokojenia ruchu, czyli wyniesione przejścia dla pieszych zaopatrzone w znaki aktywne tzw. "kroczący ludzik" z własnym systemem solarnym oraz miejscowe zawężenie drogi tzw. "mijankę", której zaprojektowanie było konieczne ze względu na znaczne miejscowe ograniczenia szerokości pasa drogowego. Od strony osiedla wzdłuż drogi powstały liczne parkingi sytuowane prostopadle do osi drogi.

Na realizację zadania gmina otrzymała dotację z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,5 mln zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.01.2023, 07:52
Źródło informacji UM Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii