Newsletter

SYGNITY SA (40/2022) Zawarcie listu intencyjnego w sprawie nabycia udziałów podmiotu zagranicznego

25.11.2022, 12:25aktualizacja: 25.11.2022, 12:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 40/2022

W nawiązaniu do informacji zamieszczonych przez Sygnity S.A. ("Spółka", "Sygnity"), m.in. w opublikowanym w dniu 14 czerwca 2022 roku raporcie okresowym, w którym Spółka zapowiedziała prowadzenie działań dotyczących dalszego rozwoju poprzez możliwe akwizycje, Zarząd Sygnity informuje, że w dniu 25 listopada 2022 roku zawarty został niewiążący list intencyjny ("List intencyjny"), dotyczący nabycia przez Spółkę 100% udziałów w g.on experience gmbh ("g.on"), spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Greven, Niemcy od większościowego akcjonariusza Spółki, tj. TSS Europe B.V. ("TSS").

Zgodnie z Listem intencyjnym planowana transakcja może dojść do skutku w perspektywie do 12 miesięcy od dnia podpisania Listu intencyjnego, a jej ostateczne warunki uzależnione będą m.in. od pozytywnego wyniku badania due diligence g.on oraz uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych.

Jak zapowiadała Spółka ww. raporcie półrocznym, wykorzystując doświadczenie i wiedzę TSS, Spółka zamierza rozwijać wewnętrzne kompetencje w zakresie realizacji transakcji M_A oraz inwestować nadwyżki środków pieniężnych w budowę grupy niezależnych dostawców rozwiązań IT, oferujących kluczowe i krytyczne rozwiązania dla klientów z konkretnych branż i sektorów, w oparciu o własne produkty. g.on dostarcza swoim klientom dedykowaną platformę systemową oraz świadczy usługi z zakresu zarządzania danymi, analizy procesów oraz automatyzacji. Główna działalność firmy jest związana z produkcją, rozwojem oraz utrzymaniem rozwiązań do zarządzania złożoną infrastrukturą przy wykorzystaniu geolokalizacji. Do kluczowej grupy klientów g.on należą porty lotnicze, zakłady przemysłowe i chemiczne, centra handlowe i mieszkalne, dostawcy energii elektrycznej oraz administracja publiczna.

O dalszych działaniach związanych z realizacją Listu intencyjnego Spółka komunikowała będzie we właściwych raportach.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.11.2022, 12:25
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.