Newsletter

Sześć nowych funduszy indeksowych w ofercie TFI PZU S.A.

03.10.2023, 13:10aktualizacja: 03.10.2023, 13:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

TFI PZU S.A. wprowadziło w październiku do swojego portfolio sześć nowych funduszy indeksowych. Pod marką inPZU działają już więc 22 fundusze indeksowe, które pozwalają inwestować w różne klasy aktywów z całego świata. Tym samym oferta TFI PZU S.A. jest najszerszą i najbardziej kompleksową pod tym względem w Polsce. Poszerzenie portfolio nastąpiło niemal równo pięć lat od debiutu funduszy inPZU.

Fundusze indeksowe to proste i niskokosztowe strategie, których celem jest jak najwierniejsze odwzorowanie zachowania indeksów (np. akcyjnych lub obligacyjnych). Ich „czysta” ekspozycja umożliwia precyzyjne i przewidywalne podążanie za konkretnym rynkiem lub jego segmentem.

Wśród nowości TFI PZU S.A. znajdują się fundusze inwestujące w technologie kosmiczne, cyberbezpieczeństwo czy biotechnologię. Wisienką na torcie jest inPZU Zielone Obligacje - pierwszy w Polsce stworzony od podstaw fundusz zgodny z artykułem 9 Sustainable Finance Disclosure Regulation.

„Naszą intencją jest, aby w ramach platformy inPZU udostępniać inwestorom komplet prostych narzędzi umożliwiających długoterminowe, efektywne inwestowanie. Wprowadzenie nowych strategii pasywnych wpisuje się w to założenie” - mówi Piotr Dmuchowski, wiceprezes zarządu TFI PZU S.A. odpowiedzialny za obszar inwestycji.

„Skąd taka kompozycja funduszy? Z jednej strony staraliśmy się wsłuchać w to, co mówią nasi klienci. Korzystaliśmy przy tym z ankiet przez nich wypełnianych. Z drugiej strony kierowaliśmy się naszym przekonaniem co do tego, które sektory wzbogacą naszą ofertę” - wyjaśnia Robert Zima, prezes zarządu TFI PZU S.A.

Prezes Zima dodał, że nowe fundusze pozwolą klientom indywidualnym i korporacyjnym zbudować jeszcze bardziej zdywersyfikowany portfel inwestycyjny.

„Chcieliśmy także sprawdzić sektory, które są >>na czasie<< i w potencjalnej średniej i dłuższej perspektywie mogą dać ponadprzeciętne zyski, a nie były do tej pory dostępne w ofercie krajowych towarzystw” - powiedział prezes Robert Zima.

Dlatego w ofercie znalazł się fundusz inPZU Akcje Sektora Technologii Kosmicznych. Pozostałe to: inPZU Zielone Obligacje, inPZU Akcje Sektora Zrównoważonej Gospodarki Wodnej, inPZU Akcje Sektora Biotechnologii, inPZU Akcje Sektora Cyberbezpieczeństwa i inPZU Obligacje Korporacyjne High Yield.

Podobnie jak pozostałe fundusze indeksowe inPZU, także nowe strategie stosują zabezpieczenie ryzyka walutowego (hedging). Dzięki temu zmiany kursowe nie wpływają na końcowy wynik inwestycji. To ułatwia precyzyjne budowanie inwestycji w konkretne rynki i ich segmenty.

Do rozpoczęcia inwestowania w inPZU wystarczy 100 zł, a opłata za zarządzanie funduszami indeksowymi (niezależnie od strategii) wynosi 0,5 proc. Do dyspozycji inwestorów są również gotowe portfele modelowe oparte na strategiach pasywnych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.10.2023, 13:10
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.