Newsletter

Targi China International Import Expo (CIIE) 2021: nowe możliwości odbudowy po pandemii COVID

05.11.2021, 09:16aktualizacja: 05.11.2021, 09:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/CIIE
Fot. PR Newswire/CIIE

SZANGHAJ, 5 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- W dniu 5 listopada 2021 r. w Narodowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym (Szanghaj) uroczyście otwarto CIIE, pierwsze na świecie specjalistyczne targi importowe na poziomie krajowym. Zapoczątkowana przez chiński rząd w 2018 roku konferencja CIIE od początku stanowiła ważną platformę dla otwarcia narodu i poprawy międzynarodowej współpracy gospodarczej i wolnego handlu między krajami.

Z biegiem lat CIIE stała się jeszcze sprawniej zorganizowana, profesjonalna i cyfrowa.

Czwarta edycja CIIE, obejmująca szerszy zakres branż, przyciągnęła 3000 wystawców ze 127 krajów i regionów, którzy wzięli udział w Wystawie Biznesowej. Trzy organizacje międzynarodowe i 58 krajów z pięciu kontynentów, szczególnie tych zaangażowanych w Inicjatywę Pasa i Szlaku, biorą udział w Krajowej Wystawie online.

Wystawa Biznesowa obejmuje takie obszary wystawiennicze, jak: produkty spożywcze i rolne, motoryzacja, inteligentny przemysł i technologie informacyjne, dobra konsumpcyjne, sprzęt medyczny i produkty ochrony zdrowia oraz handel usługami. Utworzono również trzynaście podsektorów tematycznych, w których prezentowane są najnowsze wyroby i innowacje związane z energią niskoemisyjną i ochroną środowiska.

Całkowita powierzchnia wystawiennicza tegorocznych targów CIIE została zwiększona do 366000 metrów kwadratowych. Ponad 80 procent przedsiębiorstw z listy Fortune Global 500 oraz wiodących firm z branży, które uczestniczyły w zeszłorocznej edycji CIIE, powróciło na targi i zaprezentuje produkty, które zadebiutują w skali ogólnoświatowej lub regionalnej. Wśród tych podmiotów znajdują się trzy największe na świecie domy aukcyjne, trzy największe grupy zajmujące się modą i luksusowymi artykułami konsumpcyjnymi, cztery największe firmy handlujące zbożem, dziesięć największych grup samochodowych oraz dziesięć największych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją urządzeń medycznych.

Do udziału w wystawie zgłosiło się także więcej przedsiębiorstw z krajów położonych wzdłuż Pasa i Szlaku, krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz krajów najsłabiej rozwiniętych. Odnotowano również stały wzrost liczby zagranicznych małych i średnich przedsiębiorstw uczestniczących w CIIE jako grupy.

W tym roku przypada 20. rocznica przystąpienia Chin do Światowej Organizacji Handlu. Z tej okazji Międzynarodowe Forum Gospodarcze Hongqiao, które jest integralną częścią CIIE, przeprowadzi forum wysokiego szczebla pod hasłem „Wzajemna korzyść i owocne rozwiązanie dla wspólnej przyszłości”, aby zaprezentować dorobek Chin na przestrzeni 20 lat oraz ich wiarę w osiągnięcie celu, jakim jest otwarcie na wyższy poziom w Nowej Erze. Forum opublikuje również „Światowy Indeks Otwarcia”, który ocenia stopień otwartości 129 światowych gospodarek od 2008 roku.

W tym przełomowym momencie ogólnoświatowej walki z COVID-19 i światowej odnowy gospodarczej powodzenie konferencji CIIE pokazałoby determinację Chin w promowaniu zrównoważonego światowego rozwoju gospodarczego, globalizacji i budowaniu nowego paradygmatu rozwoju dla swojej gospodarki i społeczeństwa.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1077995/CIIE_Logo.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1678050/pic1_CIIE.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1678051/pic2_CIIE.jpg

Źródło: CIIE

KONTAKT:

Nie Qingxin

tel. +86-21-67008870 / 67008988

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.11.2021, 09:16
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ