Newsletter

TCL jednym z pierwszych producentów telewizorów ze zdanym testem TÜV Rheinland w zakresie globalnej normy ETSI EN 303 645 dla urządzeń IoT

16.07.2021, 15:10aktualizacja: 16.07.2021, 15:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/TCL Electronics
PR Newswire/TCL Electronics

HONG KONG, 16 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka TCL Electronics (1070.HK) ogłosiła dzisiaj uzyskanie logo TÜV Rheinland /Privacy By Design, które potwierdza spełnienie normy cyberbezpieczeństwa ETSI EN 303 645, pierwszej obowiązującej na całym świecie normy ustanawiającej podstawy bezpieczeństwa konsumenckich urządzeń IoT. TÜV Rheinland to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Niemczech zajmująca się niezależnymi badaniami i wydająca certyfikaty.

TCL należy do pierwszej grupy producentów telewizorów, którzy zaliczyli test TÜV Rheinland oparty o ETSI EN 303 645 i otrzymali logo TÜV Rheinland /Privacy By Design.

„Jesteśmy dumni z tego, że TCL jako jeden z pierwszych producentów telewizorów otrzymał logo TÜV Rheinland dla swojego odbiornika. To potwierdzenie od uznanej niezależnej organizacji, że TCL spełnia wymogi ETSI EN 303 645” – powiedział Kevin Wang, dyrektor generalny TCL Industries Holdings Co., Ltd. i TCL Electronics.

„Wiele urządzeń IoT i powiązanych z nimi usług przetwarza i przechowuje dane osobowe, a norma EN 303 645 pomaga zapewnić zgodność tych procesów z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych i zasadą „bezpieczeństwa od samego początku” (ang. „security by design”). Przyznanie tego logo potwierdza, że TCL spełnił wymogi normy ETSI EN 303 645 w zakresie bezpieczeństwa sieci i ochrony prywatności i zapewnia bazowy poziom bezpieczeństwa określony w normie, co jest istotnym osiągnięciem potwierdzonym przez uzyskany dokument” – powiedział przedstawiciel TÜV Rheinland.

ETSI EN 303 645 określa 13 warunków bezpieczeństwa podłączonych do internetu urządzeń konsumenckich. Jak podaje Komitet Techniczny Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI), norma EN powstała po to, aby zapobiegać występującym na dużą skalę zagrożeniom dla inteligentnych urządzeń, z którymi na co dzień stykają się eksperci w zakresie cyberbezpieczeństwa. Norma opisuje zasady bezpiecznej konstrukcji produktów podłączonych do Internetu na etapie projektowania i zapewnia podstawę dla przyszłych programów związanych z IoT.

TCL Electronics

Firma TCL Electronics (1070.HK) to szybko rozwijające się przedsiębiorstwo elektroniki konsumenckiej i wiodący gracz na międzynarodowym rynku telewizorów. Założona w 1981 r. w Chinach firma prowadzi obecnie działalność w ponad 160 krajach na świecie. Według OMDIA, TCL zajął drugie miejsce w zakresie udziału w rynku telewizorów LCD w 2020 r. TCL specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji elektroniki konsumenckiej, w tym telewizorów, sprzętu dźwiękowego i urządzeń do inteligentnego domu.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1575571/TUV.jpg

Źródło: TCL Electronics

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.07.2021, 15:10
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.