Newsletter

Biznes i finanse

Toruń: Ruszają przetargi na wszystkie odcinki S10

16.07.2021, 18:51aktualizacja: 16.07.2021, 18:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Magdalena Winiarska
Fot. Magdalena Winiarska
Ogłoszono już przetargi na realizację wszystkich odcinków drogi ekspresowej S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.

Informację o ogłoszeniu przetargów na 4 odcinki realizacyjne drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz-Toruń podano podczas briefingu prasowego, jaki odbył się w dniu 16 lipca 2021 roku.

- Miło jest mi poinformować, że został już ogłoszony ostatni przetarg na drogę ekspresową S10 łączącą największe miasta regionu, na którą tak bardzo czekają jego mieszkańcy – poinformował poseł Łukasz Schreiber.

Droga ekspresowa S10 stanowi jedno z głównych połączeń drogowych w Polsce i jest elementem transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Docelowo połączy Szczecin, Piłę, Bydgoszcz, Toruń, oraz Płońsk z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej. Będzie więc najszybszą trasą łączącą Szczecin z Warszawą. Dzięki wybudowaniu S10 ruch tranzytowy z mocno obciążonej drogi krajowej nr 10 zostanie przeniesiony na nowoczesną drogę szybkiego ruchu.

Część drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem została podzielona na cztery odcinki:
•    Bydgoszcz Południe – Emilianowo,
•    Emilianowo – Solec,
•    Solec – Toruń Zachód,
•    Toruń Zachód – Toruń Południe.

- Dzięki budowie długo oczekiwanej trasy S10 łączącej Bydgoszcz z Toruniem podniesie się komfort życia mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Poprawie ulegnie m.in. skomunikowanie Bydgoszczy z autostradą A1, a także Torunia z portem lotniczym w Bydgoszczy i drogą ekspresową S5 - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Cała trasa będzie miała około 50 km długości. Powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w 2023 r., a udostępnienie drogi do ruchu w 2026 r.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.07.2021, 18:51
Źródło informacji Toruń
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ