Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Warszawskie biuro DLA Piper bazuje na międzynarodowym doświadczeniu i doskonałej znajomości lokalnego rynku. Od momentu powstania w 2007 roku dynamicznie się rozwija, co roku zwiększając liczbę klientów i pracowników. Obecnie zatrudnia ponad 130 prawników i doradców podatkowych, z czego prawie połowę stanowią kobiety. Partnerzy DLA Piper w Polsce w większości zostali awansowani wewnętrznie, a po tegorocznych promocjach ich grono liczy 20 osób, spośród których niemal jedna trzecia to kobiety.
„Tworzenie możliwości rozwoju prawnikom i doradcom podatkowym to nasza recepta na sukces – mówi Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie. – Awanse wewnętrzne w DLA Piper dają nam szczególną satysfakcję, to widoczny znak ewolucji naszej kancelarii i rozwoju naszych pracowników. Rośniemy razem z nimi”.
„Partnerami zostali prawnicy cieszący się doskonałą opinią, rekomendowani przez rankingi branżowe – dodaje Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie. – Każdego dnia przekonujemy się jak wyzwania, z którymi spotykamy się w naszych projektach, pozwalają rozwijać się utalentowanym członkom naszych zespołów”.
Rafał Kluziak, equity partner (wspólnik), posiada bogate doświadczenie w lokalnym i międzynarodowym doradztwie transakcyjnym oraz prawie rynków kapitałowych. Pracuje dla inwestorów branżowych i finansowych, w tym wiodących funduszy private equity i venture capital, oraz przedsiębiorców. Obsługuje transakcje przejęć spółek prywatnych i publicznych, tworzenie joint-venture oraz wehikułów inwestycyjnych. Zajmuje się także doradztwem regulacyjnym w zakresie obrotu instrumentami finansowymi oraz funduszy. Wcześniej pracował w innej wiodącej międzynarodowej kancelarii prawnej oraz Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie zajmował się nadzorem nad firmami inwestycyjnymi. Jest absolwentem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.
Katarzyna Wacławek, partner, specjalizuje się w doradztwie z zakresu finansowania transakcji, w tym finansowania nieruchomości oraz projektów, głównie w sektorze energii odnawialnej. Pomaga w tworzeniu i negocjowaniu dokumentacji kredytowych, doradzając zarówno polskim jak i zagranicznym instytucjom finansowym i inwestorom. Wspiera klientów w kwestiach regulacyjnych, w tym w zakresie standaryzacji dokumentacji wewnętrznej oraz strukturyzacji produktów bankowych. Reprezentuje instytucje finansowe w postępowaniach egzekucyjnych i negocjacjach przedegzekucyjnych oraz przy restrukturyzacji kredytów. Katarzyna jest związana z DLA Piper od ponad 12 lat, a wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe w innych międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie.
Piotr Miller, partner, doradza inwestorom strategicznym oraz funduszom private equity przy transakcjach fuzji i przejęć na rynku polskim i zagranicznym. Ponadto, doradza we wszelkich aspektach prawa cywilnego i handlowego ze szczególnym uwzględnieniem kwestii prawnej obsługi spółek oraz przy tworzeniu i negocjacjach umów handlowych. Jest również członkiem praktyki obsługującej sektor zbrojeniowy, w ramach której świadczy usługi prawne dla zagranicznych dostawców związane min. z zawarciem i realizacją zamówień uzbrojenia dla Wojska Polskiego oraz transakcji fuzji i przejęć w ramach tego sektora. Przed dołączeniem do DLA Piper pracował w innych międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie.
O DLA Piper
DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie.
W Polsce zespół DLA Piper liczy ponad 130 prawników. Warszawskie biuro Kancelarii rekomendują międzynarodowe rankingi Chambers and Partners, IFLR1000, a także The Legal 500 EMEA, który wyróżnia DLA Piper w 20 kategoriach dla Polski, z czego 18 przypada na Tier 1 i Tier 2. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.
KONTAKT:
Katarzyna Karpik
Senior Marketing and Business Development Specialist
tel. +48 22 540 7844
tel. +48 784 515 283
e-mail: katarzyna.karpik@dlapiper.com
Źródło informacji: DLA Piper
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.04.2023, 14:00 |
Źródło informacji | DLA Piper |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Rimini Street przedstawia nową konsolę do zarządzania pakietem interoperacyjnych rozwiązań Rimini Connect™
Konsola do Rimini Connect™ zapewnia jeden prosty panel do konfiguracji i obsługi wiodącego w branży pakietu interoperacyjnych rozwiązań Rimini Street.- 25.11.2024, 08:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom