Newsletter

Twórcy kultowych gier RPG ze studia Render Cube zadebiutują na Głównym Rynku GPW

20.03.2024, 13:15aktualizacja: 25.03.2024, 09:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Globalny producent gier komputerowych Render Cube S.A. w najbliższy piątek, 22 marca, zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeniesieniu notowań kolejnej gamingowej spółki z NewConnect nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

Łódzka firma Render Cube S.A. to działające od 2012 r. studio, które z początku skupiało się na outsourcingu artystycznym i realizacji projektów dla globalnych podmiotów, m.in. CD Projekt, Techland, Platige Image. Wraz z nabywaniem doświadczenia firma rozpoczęła prace nad własnymi tytułami i w 2018 r. samodzielnie wydała swoją pierwszą grę - „Monster League”.

Najpopularniejszą produkcją Render Cube jest gra „Medieval Dynasty”, która jest hybrydą gatunkową łączącą elementy survivalu, symulatora, RPG i strategii. Od dnia premiery sprzedaż gry „Medieval Dynasty” przekroczyła 1,75 mln sztuk, a poziom zapisów na liście życzeń na platformie Steam wynosi ponad 1,42 mln.

Render Cube specjalizuje się w produkcji gier z przeznaczeniem na komputery osobiste, konsole Xbox i PlayStation różnej generacji. Są one dostępne w sprzedaży za pośrednictwem platform dystrybucji cyfrowej, takich jak: Steam, GoG, Epic Games, Microsoft Store czy PlayStation Store. Sprzedaż gier wideo produkowanych przez spółkę odbywa się na globalnym rynku zgodnie z działalnością platform dystrybucji cyfrowej. Emitent wydanie gry na platformach sprzedażowych zleca zewnętrznym podmiotom.

Render Cube S.A. na warszawskiej giełdzie zadebiutował niecałe trzy lata temu. Od 22 grudnia 2021 roku spółka była notowana na NewConnect, rozbudowując swój potencjał i zdobywając rozpoznawalność oraz zaufanie wśród inwestorów. Z czasem łódzkie studio stało się jednym z największych podmiotów na rynku gier komputerowych, a kolejne sukcesy i globalny zasięg skłoniły zarząd firmy do przeniesienia notowań na główny parkiet GPW.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.03.2024, 13:15
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ