Newsletter

Biznes i finanse

Tworząc filię w Hanowerze, CSA Group rozszerza ofertę usług z zakresu badania i certyfikacji sprzętu używanego w trudnych warunkach

08.06.2015, 12:37aktualizacja: 08.06.2015, 12:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FRANKFURT NAD MENEM, Niemcy, 8 czerwca 2015 r./PRNewswire/ - CSA Group, będąca organizacją świadczącą globalnie usługi z zakresu badań i certyfikacji oraz opracowywaniem normz tego zakresu, otworzyła filię w Hanowerze (Niemcy). Oddział skupi się na badaniu i certyfikacji sprzętu używanego w trudnych warunkach (ang. hazloc), jak również na bezpieczeństwie funkcjonalnym. W skład nowo powstałego zespołu weszli Herbert Peters i Gordon Neuroth, posiadający ugruntowaną pozycję eksperci w obszarze badania i certyfikacji produktów używanych w trudnych warunkach, dostępnych na rynku niemieckim. W ramach świadczenia usług z zakresu certyfikacji i usług pokrewnych na rzecz klientów z Niemiec, podejmą oni ścisłą współpracę z funkcjonującym w obrębie CSA Group globalnym zespołem ds. hazloc.

"CSA Group jest bardzo zadowolona z możliwości rozszerzenia oferty usług z zakresu certyfikacji, świadczonych na terenie Europy, dzięki nowo powstałej filii w Hanowerze oraz wprowadzeniu do zespołu uznanych ekspertów - powiedział Ralf Schunk, wiceprezes CSA Group na region europejski. - W Niemczech istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi, zarówno w obrębie sektora olejowego, jak i przemysłu chemicznego i petrochemicznego. Nowo powstała filia umożliwi nam świadczenie lokalnych usług na rzecz klientów w Niemczech".

Filia w Hanowerze jest zintegrowana z nowo powstałym, zaawansowanym technologicznie laboratorium CSA Group, realizującym badania produktów używanych w trudnych warunkach, które zostało otwarte w Hawarden (Wielka Brytania) w maju 2015 r. Laboratorium to wykorzystuje najnowszy sprzęt i techniki, stanowiąc jeden z najbardziej wszechstronnych ośrodków badania zgodności z normami na świecie. Obiekt pozwala prowadzić badania zgodności i testy poziomu ochrony (ang. Ingress Protection; IP) oraz analizować wzrost temperatury w ramach symulacji rzeczywistych warunków. W budynku laboratorium znajdują się również ognioodporne komory do badania wybuchów, sprzęt do testowania dystrybutorów paliwa oraz laboratorium "niemetalowe" zaprojektowane specjalnie pod kątem zminimalizowania ryzyka iskrzenia. CSA Group planuje ponadto dalsze inwestycje w niemieckie laboratoria na terenie Strasskirchen i Frankfurtu, realizujące badania sprzętu używanego w trudnych warunkach.

CSA Group oferuje usługi z zakresu badania i certyfikacji produktów przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach pod kątem zgodności z wymogami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej i Ameryki Północnej, a także normami ATEX i IECEx. Ponadto w Wielkiej Brytanii dysponuje wykwalifikowaną kadrą ekspertów i jest uznanym liderem tego typu usług na świecie. Grupa posiada podobne placówki w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Chinach, a także współpracuje z setkami doświadczonych specjalistów z całego świata.

Adres nowo powstałej filii to CSA Group, Technologie Zentrum im Wissenschaftspark, Hollerithallee 17, 30419 Hannover. Kontakt telefoniczny możliwy jest pod numerem +49-511-60068874.

CSA Group

CSA Group to niezależna organizacja non-profit, działająca na zasadzie członkostwa, której działalność koncentruje się na bezpieczeństwie, dobru społecznym i zrównoważonym rozwoju. Zakres posiadanej przez nią wiedzy obejmuje opracowywanie norm, szkolenia i doradztwo, badania i certyfikację w różnych branżach, w tym badania w trudnych warunkach oraz rozwiązania dla sektora przemysłowego, transportowego, wodociągowo-kanalizacyjnego, budowlanego i medycznego, a także z zakresu bezpieczeństwa i technologii, AGD i gazu, alternatywnych źródeł energii, oświetlenia i zrównoważonego rozwoju oraz oceny produktów pod kątem bezpieczeństwa konsumentów. Znak kontrolny CSA można znaleźć na miliardach produktów na całym świecie. Więcej informacji o CSA Group dostępnych jest pod adresem: http://www.csagroup.org.

Źródło: CSA Group

KONTAKT:

Allison Hawkins

kierownik ds. korporacyjnych

tel. +1-416-747-2615

e-mail: allison.hawkins@csagroup.org

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.06.2015, 12:37
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ