Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd ULMA Construccion Polska S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 28 lipca 2020 r. Rada Nadzorcza Emitenta podjęła uchwałę nr 16/2020, w której wyraziła zgodę na udzielenie przez Emitenta pożyczki akcjonariuszowi większościowemu, podmiotowi prawa hiszpańskiego ULMA C y E, S. Coop. oraz upoważniła Zarząd Emitenta do podpisania umowy pożyczki w imieniu Emitenta (dalej: "Umowa Pożyczki").
Zgodnie z Umową Pożyczki Emitent pożycza ULMA C y E, S. Coop. (dalej: "Pożyczkobiorca") kwotę 20.000.000,00 (dwadzieścia milionów) złotych w formie odnawialnej linii pożyczkowej, z ostatecznym terminem zwrotu określonym na dzień 31 lipca 2022 roku. Kwota udostępniona w ramach Umowy Pożyczki będzie wypłacana na podstawie dyspozycji składanych przez Pożyczkobiorcę, przy czym łączna wartość wypłacanych transz nie może przekroczyć kwoty wskazanej w zdaniu poprzednim. Z chwilą zawarcia Umowy Pożyczki, obecne zobowiązanie ULMA C y E, S. Coop. wobec Emitenta z tytułu umowy pożyczki z 2015 roku na kwotę 10.000.000 zł (dziesięć milionów złotych) oraz z terminem zapadalność na dzień 31 lipca 2020 roku, zostanie rozliczone na warunkach nowej Umowy Pożyczki i zaliczone na poczet limitu kredytowego wynikającego z nowej Umowy Pożyczki.
Pożyczka będzie oprocentowana na warunkach rynkowych przy zastosowaniu jednomiesięcznej referencyjnej stawki WIBOR plus marża, a jej zabezpieczeniem są:
a). majątek ULMA C y E, S. Coop., będący w posiadaniu Emitenta na podstawie obowiązujących umów najmu, o wartości rynkowej nie mniejszej niż 10 000 000,00 (dziesięć milionów) złotych,
b). weksel własny in blanco wystawiony i podpisany przez ULMA C y E, S. Coop., wraz z deklaracją jego wypełnienia.
Pożyczka winna być zwrócona do dnia 31 lipca 2022 roku. Emitent uprawniony jest do rozwiązania umowy pożyczki w trybie natychmiastowym i żądania zwrotu pożyczki w przypadkach opisanych umową pożyczki. W szczególności Emitent może zażądać przedterminowego zwrotu pożyczki w sytuacji, gdy jego sytuacja ekonomiczna będzie tego wymagać.
W obliczu niskich stóp procentowych oraz obniżek oprocentowania depozytów bankowych w Polsce zawarcie Umowy Pożyczki stanowi dla Emitenta ważny element w zarządzaniu nadwyżkami finansowymi. Dzięki niej Emitent będzie w stanie uzyskać przychody finansowe w wysokości wyższej niż przychody odsetkowe z depozytów bankowych, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka finansowego.
Pozostałe warunki opisane w umowie pożyczki nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla danego typu umów.
Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia z dnia 16 kwietnia 2014 r. Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i Dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/82/WE (Dz. Urz. UE L Nr 173)
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.07.2020, 13:47 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |