Newsletter

UNIA zyskuje silnego partnera. PUH „Chemirol” przejmuje polskiego producenta maszyn

01.03.2023, 10:25aktualizacja: 01.03.2023, 10:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Unia sp. z o.o. (1)
Unia sp. z o.o. (1)
UNIA sp. z o.o., jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń rolniczych, z dniem 28 lutego 2023 r., zyskuje silnego partnera - spółkę „Chemirol” z Mogilna. Tym samym PUH „Chemirol” sp. z o.o., które od przeszło 30 lat dostarcza sprawdzone rozwiązania dla branży rolnej poszerza swoją działalność. Dla UNII to nowy etap rozwoju, a dla Grupy Kapitałowej „Chemirol” kolejny krok w realizacji strategii kompleksowej obsługi rolników.

PUH „Chemirol” sp. z o.o. od lat konsekwentnie buduje pozycję lidera w Polsce w obszarze obsługi i doradztwa w rolnictwie. W swojej strategii „Chemirol” wykorzystuje połączenie komplementarnych potencjałów branży agro, tak, aby jak najpełniej zaspokoić potrzeby rolników. Kolejnym krokiem w realizacji przyjętych przez firmę założeń jest nabycie 100% udziałów w firmie UNIA sp. z o.o.

UNIA sp. z o. o. to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń rolniczych. Ponad 140-letnie doświadczenie znajduje odzwierciedlenie w oferowanym asortymencie, który obejmuje między innymi: maszyny uprawowe, siewniki, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki, maszyny do ziemniaków czy opryskiwacze. UNIA to także producent, znanych na całym świecie, instalacji suszarniczo - magazynowych do ziarna. Na terenie Polski spółka z Grudziądza posiada 4 fabryki zlokalizowane w: Grudziądzu, Słupsku, Brzegu i Kątach Wrocławskich, w których zatrudnia ponad 1100 pracowników.

„UNIA ma znaczący wkład w rozwój polskiego rolnictwa i od lat wyznacza trendy w budowie maszyn i urządzeń rolniczych. Można śmiało powiedzieć, że każdy rolnik w Polsce zna lub stosował maszyny z UNII. Dziś przyszedł czas na nowy etap historii firmy. Dołączenie do Grupy Kapitałowej >>Chemirol<< to szansa na rozwój. W planach strategicznych mamy jasno zapisany cel: obecność w pierwszej trójce producentów maszyn i urządzeń rolniczych w Europie. Kolejnym krokiem będzie wzmocnienie pozycji na rynkach pozaeuropejskich. Dziś eksportujemy produkty do 45 państw i chcemy zdobywać nowe rynki. Ze wsparciem >>Chemirolu<< mamy szanse przekuć plany na rzeczywistość” - podkreślił Michał Lange, nowy prezes firmy Unia sp. z o. o.

PUH „Chemirol” sp. z o. o. jest fundamentem Grupy Kapitałowej „Chemirol”, którą tworzą między innymi spółki: Innvigo sp. z o.o., Napena sp. z o.o., Flora sp. z o.o. oraz Agrolex sp. z o.o. Od końca lutego bieżącego roku Grupa rozszerza swoje pole działania o projektowanie i produkcję maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie.

„Grupa Kapitałowa >>Chemirol<< konsekwentnie wzbogaca swoje portfolio o kolejne obszary sektora agro. Fuzja z UNIĄ to logiczny krok, podyktowany uważną obserwacją rynku. Inwestując w sektor maszyn i urządzeń rolniczych wnosimy kapitał, dynamikę działania i otwartość na zmiany. Nie wykluczam dalszej ekspansji w obszarze rynku maszyn rolniczych w Polsce i za granicą, tak aby powstał silny podmiot będący istotnym graczem na międzynarodowym rynku. W pierwszym okresie współpracy przewiduję inwestycje na rozwój zakładów produkcyjnych UNII na poziomie 150-200 mln pln” - powiedział Leszek Boruch, prezes zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Konsolidacja potencjału dwóch doskonale znanych polskim rolnikom marek: UNIA i „Chemirol” to dobry prognostyk dla rynku.

UNIA jako odpowiedzialny i świadomy producent w pełni zdaje sobie sprawę, że maszyny rolnicze pracują w trudnych i nieprzewidywalnych warunkach. Dbałość o jakość i nadzór procesów produkcyjnych począwszy od kontroli przyjmowanych materiałów przez szczegółowe testy elementów oraz całej maszyny, mają służyć wyprodukowaniu maszyn niezawodnych i szeroko dostępnych dla rolnika. Unia wyraźnie deklaruje sprzedaż swoich produktów przez sieć wyspecjalizowanych dystrybutorów na rynku polskim i zagranicznym.

Z kolei „Chemirol” oferuje rolnikom innowacyjne i sprawdzone rozwiązania w zakresie nowoczesnego rolnictwa. Spółka z Mogilna konsekwentnie rozwija fachowość doradztwa rolniczego wdrażając nowe produkty i technologie uprawy w poszanowaniu dla tradycji oraz etosu branży.

Fuzja, o której od dłuższego czasu mówił rynek niniejszym stała się faktem.

KONTAKT:

Dyrektor Działu Marketingu i PR

dr Alicja Malewicz-Pełczyńska

tel.: +48 723 683 287

e-mail: alicja.malewicz-pelczynska@chemirol.com 

Źródło informacji: PUH „Chemirol” sp. z o.o.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.03.2023, 10:25
Źródło informacji PUH „Chemirol” sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii