Newsletter

UOKiK na EKF 2023: klient banku, jako słabsza strona, wymaga szczególnej ochrony

07.06.2023, 17:34aktualizacja: 07.06.2023, 17:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
„Jeżeli mówimy o granicach ochrony konsumenta, są one tam, gdzie jesteśmy w stanie w pełni zabezpieczyć konsumenta przed najważniejszymi ryzykami, które na niego czyhają. Trzeba tu brać pod uwagę specyfikę produktu, jakim jest kredyt hipoteczny. To rozwiązanie, które powinno gwarantować cel (…), jakim jest posiadanie mieszkania bądź domu. I realizować ten cel w sposób bezpieczny dla obydwu stron, przy czym najważniejsza jest tu optyka konsumenta. To konsument, jako słabsza strona umowy, powinien być w pełni zabezpieczony” - mówi Tomasz Chróstny, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 07.06.2023, 17:34
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.