Newsletter

UOKiK: zgody na koncentracje - trzy decyzje (komunikat)

01.12.2017, 11:57aktualizacja: 01.12.2017, 11:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- UOKiK informuje:

- UOKiK wydał trzy decyzje, w których zgodził się na koncentracje.

- Dotyczą one przedsiębiorców zajmujących się m.in. budową statków i okrętów, nieruchomościami oraz produkcją i sprzedażą przetworów mięsnych

- Przedsiębiorcy mają 2 lata na dokonanie transakcji od chwili wydania decyzji.

Pierwsza z transakcji to przejęcie przez PGZ Stocznia Wojenna części mienia Stoczni Marynarki Wojennej w upadłości likwidacyjnej. Stocznia Marynarki Wojennej jest kontrolowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu i buduje statki oraz okręty. Stocznia remontuje, modernizuje oraz produkuje uzbrojenie i sprzęt wojskowy na potrzeby obronne Polski. Spółka świadczy też usługi dla armatorów z Unii Europejskiej. Stocznia Marynarki Wojennej wpisana jest na listę spółek o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym oraz strategicznym dla bezpieczeństwa państwa.

Druga decyzja dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez PG Dutch oraz Marvipol Logistics. Przedsiębiorcy mają zbudować park magazynowo-logistycznego. PG Dutch należy do grupy kapitałowej Panattoni, która świadczy obsługę administracyjną oraz usługi deweloperskie związane z obiektami przemysłowymi, magazynowymi i biurowymi. Wynajmuje też powierzchnie magazynową w województwie mazowieckim, wielkopolskim oraz śląskim. Marvipol zajmuje się inwestycjami na rynku nieruchomości mieszkaniowych i biurowych w Warszawie i Gdańsku. Spółka jest również importerem i dealerem samochodów marki Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Zarządza też nieruchomościami i wynajmuje powierzchnię magazynową w województwie śląskim.

Ostatnia z opisanych koncentracji to nabycie przez Zakłady Mięsne Henryk Kania z Pszczyny części mienia Staropolskich Specjałów z Goczałkowic Zdroju. Spółki prowadzą działalność polegającą na produkcji mięsa oraz wędlin. Przejmowane mieni stanowi zakład przetwórstwa mięsnego, wraz z magazynami, suszarniami i liniami pakującymi.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mgost/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.12.2017, 11:57
Źródło informacji UOKiK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii