Newsletter

V-Ridium zmienia się w Greenvolt Power i stawia na zieloną energię

17.11.2022, 13:23aktualizacja: 17.11.2022, 13:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Shutterstock
Shutterstock
V-Ridium - firma będąca częścią Greenvolt Group - przeszła rebranding i obecnie jako Greenvolt Power wzmacnia swoje działania jako główny deweloper sektora energii słonecznej i wiatrowej w Polsce i na arenie międzynarodowej. Obecnie firma jest zaangażowana w projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1107,5 MW, farm wiatrowych o łącznej mocy 798,6 MW oraz magazynów energii - zarówno w Polsce, jak i w Europie.V-Ridium - firma będąca częścią Greenvolt Group - przeszła rebranding i obecnie jako Greenvolt Power wzmacnia swoje działania jako główny deweloper sektora energii słonecznej i wiatrowej w Polsce i na arenie międzynarodowej. Obecnie firma jest zaangażowana w projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1107,5 MW, farm wiatrowych o łącznej mocy 798,6 MW oraz magazynów energii - zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Greenvolt Power (d.V-Ridium) jest częścią grupy kapitałowej Greenvolt - dużego gracza na rynku energetyki odnawialnej w Europie i w Ameryce Północnej. Globalnie działalność grupy koncentruje się na zarządzaniu aktywami wytwórczymi biomasowymi - grupa posiada łącznie ok. 150 MW źródeł wytwórczych w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Kolejne obszary to energetyka rozproszona i spółdzielnie energetyczne oraz rozwój i budowa wielkoskalowych instalacji OZE opartych o energię wiatru i słońca, a także magazynów energii.

W tym roku Greenvolt zainicjował w Polsce budowę projektów OZE o łącznej mocy 59 MW, z podziałem na energię wiatrową, słoneczną i magazynową. Oczekuje się, że oba aktywa zostaną sprzedane w 2023 roku.

Pierwszy projekt w Sompolnie ma 26 MW mocy wiatrowej, 10 MW energii słonecznej i 3 MW magazynowania, a jego uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2024 roku. Drugi projekt, Opalenica, składa się z trzech parków słonecznych o łącznej mocy 20 MW. Wraz z rozpoczęciem etapu budowy oczekiwany termin komercyjnej eksploatacji ma zostać osiągnięty w III kwartale 2023 roku.

„Greenvolt Power jest jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów instalacji OZE w Polsce. Od momentu dołączenia do grupy Greenvolt dynamicznie rozwijamy swoją obecność międzynarodową: rozwijamy, pozyskujemy, budujemy i zarządzamy aktywami m.in.: na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Grecji, we Włoszech, Francji, w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, na Islandii, w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Obecnie przygotowujemy projekty i budujemy elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe o mocach od kilku do kilkuset megawatów, które lokalizujemy na wielohektarowych terenach rolnych lub przemysłowych. Do tego dochodzi szerokie portfolio projektów magazynowania energii o łącznej mocy ca 1400 MW na terenie Polski” - mówi Radosław Nowak z Greenvolt Power.

Działalnośc Greenvolt Power polega na przygotowaniu, projektowaniu i budowie na zlecenie inwestora farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

„Realizujemy inwestycje, doprowadzając je do etapu oczekiwanego przez inwestora końcowego (tj.: ready-to-build, operation-ready). Nasza oferta obejmuje również rozwój i realizację projektów wielkoskalowych, przemysłowych magazynów energii. Zapewniamy również obsługę zarządzania istniejącymi instalacjami OZE w ramach świadczonych usług Asset Management. Obecnie zarządzamy portfelem działających instalacji OZE o łącznej mocy zainstalowanej ponad 500 MW, w tym ponad 210 MW w instalacjach farm wiatrowych. Zaufali nam najwięksi inwestorzy działający na rynku energii, z którymi wiąże nas wieloletnia relacja biznesowa” - mówi Radosław Nowak z Greenvolt Power.

W ramach prowadzonych działań Greenvolt Power współpracuje z międzynarodowymi podmiotami, min. jak: Alpiq, Axpo, Ignitis, Next Kraftwerke, Statkraft, Vestas, Nordex, Iberdrola, a także z uznanymi i wiarygodnymi inwestorami w energetykę odnawialną, min. jak Ikea, Masdar, Taaleri, KGAL.

Obecnie firma jest zaangażowana w projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1107,5 MW, farm wiatrowych o łącznej mocy 798,6 MW oraz magazynów energii - zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Globalnie Greenvolt Power, działając na 17 rynkach, przygotowuje, projektuje, buduje i obsługuje farmy wiatrowe i słoneczne na zlecenie inwestora. Jednym ze strategicznych filarów Grupy jest promocja projektów wiatrowych i fotowoltaicznych (utility-scale), z działalnością na kilku rynkach europejskich i na rynku amerykańskim. W tym biznesie posiada pipeline na poziomie 6,7 GW - z 2,9 GW w zaawansowanym stadium rozwoju do końca 2023 roku.

„Wierzymy, że jest to moment na ustabilizowanie się jako marka, zarówno w wizji grupowej, jak i w każdej spółce. Mamy nową tożsamość, z nowym wizerunkiem Grupy, która wierzy, że energia przyszłości będzie bardziej zielona. Naszą misją jest tworzenie trwałej wartości ze słońca i wiatru z korzyścią dla społeczeństwa. Jesteśmy nastawieni nie tylko na maksymalizację korzyści dla inwestorów, społeczności lokalnych i władz lokalnych, ale również dla środowiska naturalnego” - mówi João Manso Neto, dyrektor generalny Grupy Greenvolt.

Źródło informacji: Greenvolt Power

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.11.2022, 13:23
Źródło informacji Greenvolt Power
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ