Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Połowa transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2020 r. dotyczyła rynku magazynowego, nie zaś - jak to miało miejsce wcześniej - rynku biurowego, który skurczył się do 39 proc. z wartością transakcji wynoszącą 2 mld euro. Pierwszy kwartał 2020 r. zakończył się z wynikiem 1,7 mld euro, jednak - jak wynika z raportu EY - marcowa blokada gospodarki i kolejne ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa, jak i niepewność otoczenia, wyhamowały inwestycje.
Mimo tego, w ubiegłym roku polski rynek nieruchomości komercyjnych zachował się relatywnie stabilnie w porównaniu do bardziej rozwiniętych rynków w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej i Azji - ocenia EY.
Polskiej logistyce pomogło centralne położenie na mapie Europy i stosunkowo stabilna sytuacja makroekonomiczna. W całym 2020 r. wartość transakcji w obszarze magazynów wyniosła 2,8 mld euro, co dało temu sektorowi 50 proc. udziału w rynku.
Blokady gospodarki uderzyły w sektor handlu, gdzie wartość transakcji zmalała do 650 mln euro w 2020 r. z 2 mld euro w 2019 r.(PAP)
mfr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 29.03.2021, 21:07 |
| Źródło informacji | PAP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
LANDI Global świętuje 20 lat innowacji wprowadzając na rynek swoje portfolio płatnicze nowej generacji serii P
- 19.01.2026, 14:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
WTS wzmacnia swoją obecność w Europie Wschodniej, łącząc siły z WTS&SAJA
WTS, międzynarodowa firma świadcząca kompleksowe usługi w zakresie doradztwa podatkowego i finansowego, nawiązała strategiczne partnerstwo o wymiarze kapitałowym z polską firmą doradztwa podatkowego WTS&SAJA. Transakcja ta stanowi dalszą ekspansję niemieckiej spółki w Europie Środkowo Wschodniej i kolejny krok w realizacji długoterminowego partnerstwa strategicznego z globalnym funduszem private equity EQT, którego celem jest zbudowanie europejskiego lidera w branży doradztwa podatkowego.- 19.01.2026, 11:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: WTS&SAJA
-
Image
Henkel kicks off its anniversary year 2026
• Henkel is celebrating its 150th anniversary under the motto “Future? Ready!”, highlighting its pioneering spirit, innovation, and commitment to responsibility
• Recognition and benefits for employees during the anniversary year, as well as initiatives and events worldwide
- 19.01.2026, 10:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: news aktuell
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ