Newsletter

W kierunku zrównoważonej Indonezji – Targi UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022 prezentują listę 500 wyróżnionych MŚP

02.12.2022, 15:52aktualizacja: 02.12.2022, 15:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PT Bank Rakyat Indonesia Tbk (BRI)
PT Bank Rakyat Indonesia Tbk (BRI)

DŻAKARTA, Indonezja, 2 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ -- PT Bank Rakyat Indonesia (BRI) Tbk (IDX: BBRI) organizuje w dniach 1-31 grudnia wirtualną wystawę UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022. Podczas tej imprezy za pośrednictwem strony www.brilianpreneur.com swoje produkty zaprezentuje 500 małych i średnich przedsiębiorstw z 22 prowincji Indonezji.

„Tegoroczna impreza ma na celu wyróżnienie MŚP, które rozpoczynają przygodę z celami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Będąc przedstawicielem na rzecz rozwoju, prowadzimy również działania edukacyjne dla naszych uczestników, dzięki czemu mogą oni zdobywać rynki światowe i inspirować innych do kreatywnego realizowania celów” – powiedział Sunarso, prezes BRI.

W 2021 roku impreza z powodzeniem pozyskała 118 kontraktów z czternastu krajów o wartości około 72 milionów dolarów.

„Liczba ta przekroczyła cel na rok 2021. Z tego względu podchodzimy z optymizmem do możliwości osiągnięcia jeszcze większego wyniku w tym roku” – dodał Sunarso.

Samo wydarzenie obejmuje sesje networkingowe i szkoleniowe, w tym warsztaty dopasowania biznesowego oraz strategii cenowej. Spotkania te mają na celu pomóc MŚP w zwiększeniu skali ich produktów, w tym na rynku międzynarodowym. Szkolenia będą prowadzone w formie talk show ze specjalnymi występami i nagrodami UMKM.

Aby wziąć udział w sesjach dopasowania biznesowego z MŚP, zainteresowani nabywcy muszą zarejestrować się online na stronie https://brilianpreneur.com/umkm.

Zrównoważone działania MŚP

W ramach możliwości zaprezentowania przez Indonezję lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej BRI współpracował z Ministerstwem Spółdzielczości i MŚP (Kemenkop UKM) i zorganizował mini-prezentację 26 małych i średnich przedsiębiorstw podczas szczytu G20 jako wstęp do wydarzenia UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022.

Czwarta edycja UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022 obejmuje sześć kategorii: Wystrój wnętrz i rzemiosło, Żywność i napoje, Akcesoria i uroda, Moda, Opieka zdrowotna / Wellness oraz Technologia cyfrowa, w których uczestniczą 262 przedsiębiorczynie oraz pięć podmiotów gospodarczych, które działają na rzecz upodmiotowienia osób niepełnosprawnych.

Niezależnie od najwyższej jakości projektów, wszystkie prezentowane produkty muszą uwzględniać zrównoważoną kreatywność w szeregu aspektów, takich jak wzmocnienie pozycji kobiet, zarządzanie odpadami i równy dostęp do możliwości.

Wśród takich innowatorów zrównoważonego produktu jest firma Arana Bike, indonezyjski producent ręcznie robionych rowerów z bambusa. Spółka ta z powodzeniem rozwinęła swoją działalność dzięki programom BRILIANPRENEUR.

„Programy takie jak webinaria z zakresu handlu elektronicznego i sesje kojarzenia przedsiębiorstw dały nam przewagę w identyfikacji potencjalnych nabywców z różnych krajów, tak aby nasze produkty mogły konkurować na rynku światowym” – powiedział Denny Hestiningrum, założyciel Arana Bike.

Chcąc wziąć udział w wirtualnej wystawie, zarejestrować się lub pobrać katalog, należy odwiedzić stronę http://brilianpreneur.com.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1959881/Cover_BrilianPreneur_1920x1080px.jpg

Źródło: PT Bank Rakyat Indonesia Tbk (BRI)

KONTAKT:

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.12.2022, 15:52
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.