Newsletter

W ramach strategii zerowej emisji dwutlenku węgla SERMATEC realizuje inwestycję magazynowania energii na cele komercyjne w Europie Wschodniej

13.06.2024, 14:35aktualizacja: 13.06.2024, 14:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ SERMATEC
PR Newswire/ SERMATEC

FRANKFURT, Niemcy, 13 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- SERMATEC, jedna z niewielu firm na liście dostawców urządzeń do magazynowania energii o wysokich parametrach technicznych (Tier 1) utworzonej przez BloombergNEF (BNEF), ukończyła ostatnio przyłączanie do sieci inwestycji magazynowania energii na cele komercyjne i przemysłowe w Europie Wschodniej. Inwestycja zapewnia kompleksowe rozwiązanie do magazynowania energii (ESS), na które składa się system magazynowania z serii EasyCube 372kWh, transformator separacyjny PCS oraz zintegrowana szafa podłączona do sieci.

Ważnym elementem projektu jest zapewnienie pełnego zestawu rozwiązań do magazynowania dostosowanego do potrzeb klientów. System magazynowania z serii EasyCube 372kWh jest szczególnie dobrze dostosowany do magazynowania energii na cele komercyjne i przemysłowe dzięki dużej pojemności. Inwestycja o skali 372kWh*2 oferuje następujące korzyści:

- Zanurzeniowa ochrona przeciwpożarowa na poziomie pakietów zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a szafa z zaawansowaną ochroną IP55 gwarantuje stabilność działania w złożonych warunkach zewnętrznych.

- Inteligentny system zarządzania stanem akumulatorów, który obejmuje ocenę stanu, ostrzeżenia bezpieczeństwa i prognozy trwałości, zapewnia kompleksowe zarządzanie stanem systemu i ryzykiem, umożliwiając bezpieczną obsługę i konserwację.

- Szybkie reagowanie systemu przy różnicy temperatury ogniwa ≤3℃ dodatkowo wydłuża trwałość akumulatora.

ESS znacznie poprawia jakość zasilania i zapewnia zasilanie awaryjne, zmniejszając koszty energii dla przedsiębiorstw i zwiększając wykorzystanie zielonej energii. Utrzymuje również bezpieczną i stabilną pracę systemu, dodatkowo wspierając strategię zerowej emisji dwutlenku węgla.

Li Feng, prezes SERMATEC, wyraził zadowolenie z osiągnięć firmy:

„Bardzo się cieszę ze znacznych postępów, jakie poczyniliśmy na globalnym rynku magazynowania energii. Pomyślna realizacja inwestycji magazynowania energii na cele komercyjne i przemysłowe w Europie Wschodniej nie tylko demonstruje nasze zaangażowanie w technologię i rozwiązania, ale także odzwierciedla głębokie zrozumienie potrzeb klientów. Ciągła ekspansja w Europie, regionie Azji i Pacyfiku, Afryce i Ameryce Łacińskiej oraz ostatnie pomyślne realizacje w Europie, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, zdecydowanie umacnia naszą czołową pozycję w skali globalnej".

SERMATEC zaprezentuje najświeższe innowacje na nadchodzących wystawach branżowych. Na targach SNEC firma będzie obecna na stoisku nr A130 w hali 8.1, prezentując najnowsze produkty i „Ekologiczną niskoemisyjną stację roboczą”, aby pomóc przedsiębiorstwom w osiągnięciu strategii zerowej emisji dwutlenku węgla. Na targach Intersolar na stoisku nr C2.410 SERMATEC zaprezentuje najnowsze komercyjne i sieciowe systemy ESS. Firma posiada również biuro we Frankfurcie w Niemczech.

SERMATEC konsekwentnie utrzymuje przyszłościową, pełną rozmachu strategię rozwoju, intensywnie inwestując w ostatnich latach w regionach takich jak Europa i APAC, aby zrozumieć lokalne potrzeby rynku i zapewnić solidne rozwiązania ESS. Obecnie firma przygotowuje się do realizacji kilku inwestycji w Europie, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Jako producent rozwiązań do magazynowania energii o wysokich parametrach technicznych BNEF firma SERMATEC z powodzeniem dostarczyła ponad 5 GWh systemów magazynowania energii na całym świecie. Globalna baza klientów SERMATEC obejmuje ponad 30 krajów i regionów. Dzięki głównemu zespołowi firmy, który dysponuje ponad 20-letnim doświadczeniem w branży i w ponad 55% zajmuje się badaniami i rozwojem, SERMATEC jest dobrze przygotowany, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2436977/SERMATEC.jpg 

Źródło: SERMATEC

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.06.2024, 14:35
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ