Newsletter

W Rososzy niedaleko Warszawy powstał nowy kameralny park rozrywki - Kosmiczne Ranczo

08.07.2024, 11:08aktualizacja: 10.07.2024, 09:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kosmiczne ranczo (1)
Kosmiczne ranczo (1)
Nie w Roswell, nie w Nowym Jorku ani nawet nie Emilcinie, tylko w Rososzy - małej wsi nieopodal Góry Kalwarii na Mazowszu - wylądowali Kosmici. Tak im się podobało, że postanowili tam wybudować kameralny park rozrywki pełen niezapomnianych przygód i edukacyjnych atrakcji dla całej rodziny. Kosmici – Tina, Ton i KosMiś – są bardzo przyjaźni, a park nazywa się Kosmiczne Ranczo.

To nowość na rynku rodzimych atrakcji rodzinnych. Miejsce przypomina amerykańskie ranczo, zlokalizowane w urokliwej enklawie wśród sadów jabłkowych, pełne zieleni, kwiatów i przestrzeni zachęcającej zarówno do aktywnej zabawy, jak i wypoczynku. Już na początku Gości wita pięknie odnowione auto - Ford F-150 Pickup z 1985 roku - zaparkowane obok pola wysokich traw, w których ktoś lub coś wytyczyło tajemnicze kręgi.

Edukacja i wystawy

W zabudowaniach Rancza można odnaleźć szereg wystaw, zarówno tych związanych z UFO (traktujących temat z przymrużeniem oka), jak i kolekcji dotyczących eksploracji kosmosu, w tym ogromne modele rakiet i jedyną w Polsce replikę lądownika księżycowego z misji Apollo 11 w skali 1:1. Pojazd ma prawie 8 metrów wysokości! Dzieciom i ich tatusiom spodobają się także flipery, gry arcade oraz wystawy kosmicznego LEGO, w tym kolekcja kultowej serii LEGO SPACE z lat 70 i 80tych. Zachwyci również jedyna w Polsce kolekcja filmowych kosmitów. Można tu stanąć oko w oko z Supermanem, Thanosem, Neytiri z Avatara czy z bohaterami Gwiezdnych Wojen.

Atrakcje rodzinne

Na terenie parku znajdują się również atrakcje rozrywkowe:

- Grawitomat: wieża spadania o wysokości 12 metrów, pozwalająca poczuć stan nieważkości.

- Akademia Gwiezdnej Floty: karuzela symulująca loty kosmiczne.

 - Świnki w Kosmosie: kolejka dla najmłodszych, zapewniająca mnóstwo radości.

- KosmoWIR i Elektron: nowe atrakcje na sezon 2024, które dostarczą wrażeń i emocji.

- SpaceCOASTER: mini rollercoaster o napędzie rowerowym, idealny na pierwsze przygody z szybką jazdą.

Dodatkowo, strefa kosmoZABAWY z trzema placami zabaw, dmuchańcami i sensorycznymi planetami, w tym ogromną piaskownicą pełną czerwonego, marsjańskiego piasku. Do tego hangar zabawy, czyli kosmiczny plac zabaw z tunelami, zjeżdżalniami, basenem z piłeczkami i stanowiskiem do budowy konstrukcji z mega klocków.

Wodna planeta

Od połowy lipca uruchomiona zostanie nowa strefa idealna na upalne dni. Basen, dmuchańce oraz olbrzymia góra piachu do zabawy.

Pokazy i animacje

Codziennie park oferuje bogaty program animacyjny. Zespół animatorów wraz z kosmitami Tiną, Tonem i KosMisiem prowadzą zabawy, sesje zdjęciowe, konkursy. Dzieci mogą zdobyć dumny dyplom Świnkonauty. Pomaga im w tym robotyczny piesek o wdzięcznym imieniu Orbitek, który zachwyca wszystkich swoimi umiejętnościami. Przy ładnej pogodzie na koniec dnia odpalana jest zabawa w kosmoPIANIE, którą dzieci wprost uwielbiają.

Gastronomia i pamiątki

Strefa gastronomiczna oferuje różnorodne kosmiczne przysmaki, takie jak UFOBuły, oraz bardziej przyziemne dania. Tu także można spotkać robota - kelnera AstroKitka, który na życzenie przywiezie danie do stolika. W sklepiku dostępne są pamiątki i gadżety z wizerunkami bohaterów parku, idealne na upamiętnienie wizyty.

Informacje praktyczne

Kosmiczne Ranczo znajduje się w Rososzy, zaledwie 40 km od centrum Warszawy, w pobliżu Góry Kalwarii, Warki i Grójca. W wakacje park jest otwarty codziennie od 11:00 do 18:00. Bilety można zakupić online na stronie internetowej oraz w kasach biletowych na miejscu. Dla grup zorganizowanych i szkół oferowane są specjalne zniżki i pakiety edukacyjne.

Kosmiczne Ranczo oferuje idealne miejsce na rodzinny wypoczynek pełen zabawy i edukacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.kosmiczneranczo.pl.

Źródło informacji: Kosmiczne Ranczo

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.07.2024, 11:08
Źródło informacji Kosmiczne ranczo
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ