Newsletter

Warwick konsoliduje swoją ofertę w Mayfair poprzez zakup nieruchomości przy Green Street

30.06.2022, 16:47aktualizacja: 30.06.2022, 16:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Warwick
Warwick

LONDYN, 30 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ -- Grupa Warwick Investment nabyła dwa budynki przy Green Street, aby zwiększyć ofertę nieruchomości w dzielnicy Mayfair i rozszerzać zakres świadczonych usług najmu w centralnej części Londynu.

Jest to zwieńczenie bardzo pracowitych 12 miesięcy dla amerykańskiej firmy typu private equity, która kontynuuje konsolidację własnościowych bloków inwestycyjnych w najgorętszych lokalizacjach w centrum Londynu.

Warwick rozwija swoją markę i jest obecnie kluczowym podmiotem prywatnym świadczącym usługi najmu w Mayfair i Belgravii, posiadając 21 budynków w swojej ofercie nieruchomości na wynajem. Celem firmy jest znalezienie się wśród 10 największych prywatnych podmiotów wynajmujących nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii.

Oferta nieruchomości przy Green Street obejmuje dwa budynki z czerwonej cegły w stylu wiktoriańskim, zlokalizowane w sercu Mayfair, które po raz pierwszy stają się przedmiotem transakcji. W obu budynkach znajduje się łącznie prawie 10 tys. stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Są to budynki wielorodzinne obejmujące różne typy mieszkań: od jednopokojowych aż po trzypokojowe.

Zakup ten ma strategiczne znaczenie dla firmy Warwick ze względu na lokalizację nieruchomości w pobliżu niedawno nabytego zabytkowego budynku wielorodzinnego przy 13/13A North Audley Street.

Strategia zakupu jest spójna z koncepcją konsolidacji skupisk dużych budynków w głównych dzielnicach Londynu, w celu stworzenia różnorodnej oferty nieruchomości w centralnej części miasta.

Andrew J. Chrysostomou, dyrektor zarządzający wyższego szczebla na Wielką Brytanię:

„Po inwestycji przy North Audley Street uznaliśmy, że nieruchomości przy Green Street będą dla nas kluczowym celem. Stanowią one doskonałe uzupełnienie naszej oferty zarówno w Mayfair, jak i w szerszym ujęciu. Mamy w gotowości ponad 100 mln funtów i będziemy w dalszym ciągu starać się rozbudowywać portfel aktywów”.

Kate Richard, założyciel i dyrektor generalny:

„Niedawny wzrost popytu w ścisłym centrum London wyraźnie kontrastuje z wyjątkowo mało elastyczną ogólną podażą mieszkań. Nadal uważamy, że znaczny popyt ze strony najemców w połączeniu z ograniczoną podażą stanowi pozytywny kontekst dla trajektorii wartości czynszów w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w centralnej części Londynu, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę trudne warunki makroekonomiczne”.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1849917/Greenstreet_Mayfair.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/897718/Warwick_Group_Logo.jpg

Źródło: Warwick Investment Group

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.06.2022, 16:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii