Newsletter

Weber Inc. prezentuje najnowszą, limitowaną kolekcję grilli upamiętniającą 70. rocznicę powstania Weber® Original Kettle®

25.02.2022, 10:18aktualizacja: 25.02.2022, 10:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Weber Inc.
Business Wire/Weber Inc.
Nowoczesny design i wydajność grilla łączy się z rozwiązaniami inspirowanymi latami 50., oddając cześć innowacyjnym korzeniom wiodącej marki światowego rynku grillowego.

PALATINE, stan Illinois--(BUSINESS WIRE)-- Weber Inc. (NYSE:WEBR), międzynarodowy lider w dziedzinie innowacji, technologii i produktów do gotowania na świeżym powietrzu, zaprezentował dzisiaj nową limitowaną serię okolicznościowych grilli zaprojektowanych dla upamiętnienia tego oryginalnego, na węgiel drzewny, Weber® Original Kettle®, który 70 lat temu rozpoczął światową rewolucję w gotowaniu na świeżym powietrzu. Firma Weber przygotowała ograniczoną liczbę tych specjalnych urządzeń, które trafią do sprzedaży na całym świecie jeszcze tej wiosny.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220224005330/en/.

„Kiedy nasz założyciel George Stephen opracował w 1952 roku kultowy grill Weber Kettle, zapoczątkował tym samym nową erę - powiedziała Jennifer Bonuso, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów w firmie Weber. - Ten niezmiennie ciekawy, przedsiębiorczy duch innowacyjności, który ucieleśnia George, jest siłą napędową naszej firmy, zaś nasza nowa kolekcja jubileuszowa upamiętnia 70 lat grillowania z marką Weber oraz to, w jaki sposób nieustannie dążymy do odkrywania nowych rozwiązań w zakresie gotowania na świeżym powietrzu”.

NOWA, LIMITOWANA EDYCJA: WEBER 70TH ANNIVERSARY KETTLE

Limitowana, pamiątkowa seria grilli węglowych Weber wyróżnia się kolorystyką i detalami, które odzwierciedlają lata 50. w Ameryce. Każdy z czterech 22-calowych zestawów w kolekcji nosi nazwę elementów amerykańskiej kultury, które wyznaczają epokę „Złotego Wieku Ameryki”:

· „Hot Rod Yellow” to ukłon w stronę klasycznych modeli samochodów z lat 50;

· „Hollywood Gray” odnosi się do srebrnego ekranu i pojawienia się kin samochodowych i dźwięku stereo;

· „Diner Green” upamiętnia klasyczne jadłodajnie z lat 50., które ukształtowały zamiłowanie kraju do hamburgerów, frytek i kanapek klubowych;

· „Rock 'N' Roll Blue” oddaje cześć powstaniu muzyki rock and roll i rockabilly.

Przy opracowywaniu nazw poszczególnych modeli nawiązujących do ich kolorów firma Weber współpracowała z grupą entuzjastów gotowania na świeżym powietrzu aktywną w mediach społecznościowych. Dla uczczenia samej epoki i dziedzictwa marki Weber fani nominowali szeroką gamę tematyczną nazw, a setki z nich opowiedziało się za „American Classic” jako zwycięską inspiracją z lat 50.

Grille charakteryzują się również solidnym dnem, srebrną tacką do odkładania, termometrem inspirowanym emblematami na maskach samochodów z lat 50., białymi kółkami i drewnopodobnymi nylonowymi uchwytami.

Do każdego limitowanego grilla Weber 70th Anniversary Kettle dołączona jest również stalowa tabliczka w stylu vintage oraz otwieracz do butelek. Wszystkie artykuły zapakowane są w opakowanie w stylu klasycznym sygnowane oznaczeniami marki.

Tej wiosny wielbiciele Webera na całym świecie mogą nabyć limitowaną kolekcję grilli na 70-lecie marki. Dostępna ona będzie zarówno w sklepach detalicznych, jak i na stronie weber.com. Ceny, terminy zakupu i dostępność kolorów kolekcji będą się różnić w zależności od regionu geograficznego.

GRILL WĘGLOWY MARKI WEBER

Wszystko zaczęło się od ognia. W 1950 roku w małym miasteczku niedaleko Chicago George Stephen zorganizował na swoim podwórku wielkie przyjęcie. W jego trakcie uświadomił sobie, że nie może opanować płomienia w domowym kominku z cegieł, co doprowadziło do spalenia jedzenia i zrujnowania imprezy. Tamtego dnia jednak nie wszystko było stracone. Właśnie ten otwarty płomień zapoczątkował zainteresowanie George’a stworzeniem doskonalszego systemu przyrządzania potraw.

W tym czasie George pracował w Weber Brothers Metal Works, miejscowej firmie produkującej boje dla systemu portowego Chicago. Każda boja była wykonana z dwóch zespawanych ze sobą półkul. To zainspirowało George’a do stworzenia zamkniętego systemu przygotowywania potraw na grillu. Wziął jedną połówkę kuli, dodał nóżki i wybił otwory na dnie, aby zwiększyć cyrkulację powietrza, na wierzchu zaś umieścił pokrywę. Efekt kulinarny był znakomity i tak narodził się kultowy grill Webera - „George’s BBQ Kettle”.

George spakował kilka swoich nowatorskich kociołków i wyruszył w drogę, demonstrując swoje dzieło właścicielom małych lokalnych sklepów z narzędziami w całych Stanach Zjednoczonych.

Z biegiem lat projekt George’a uzupełniono o elementy tłumiące, głębszą pokrywę, uchwyt i inne elementy, które stale poprawiały komfort grillowania. W ciągu siedmiu dekad jego firma stworzyła standardy przemysłowe w zakresie najwyższej jakości wydajnych wędzarek oraz grilli gazowych, elektrycznych, na pelet drzewny oraz grilli inteligentnych, które zostały zaprojektowane tak, aby gotowanie na świeżym powietrzu było przyjemne, relaksujące, a przede wszystkim smaczne.

WEBER

Spółka Weber Inc. z siedzibą w Palatine, stan Illinois, jest światowym liderem w dziedzinie grillowania. Założyciel firmy, George Stephen, Sr., zapoczątkował tradycję gotowania na świeżym powietrzu, kiedy 70 lat temu wynalazł oryginalny grill na węgiel drzewny. Weber oferuje kompleksowe, innowacyjne produkty, w tym grille na węgiel drzewny, gazowe, pelletowe i elektryczne, wędzarnie oraz akcesoria, które mają za zadanie pomóc entuzjastom gotowania na świeżym powietrzu odkryć pełnię możliwości. W 2021 roku spółka dokonała przejęcia firmy June Life Inc. specjalizującej się w inteligentnych urządzeniach i technologii, aby przyspieszyć rozwój Weber Connect® i produktów cyfrowych. Dodatkowo firma Weber powołała niedawno 1952 Ventures, spółkę zależną, której celem jest rozwój nowych platform wzrostu i rozszerzenia marki w zakresie produktów, technologii i partnerstwa. Weber oferuje swoje grille, akcesoria, usługi oraz doświadczenie milionowej społeczności pasjonatów w 78 krajach.

WEBER®, ORIGINAL KETTLE® i WEBER CONNECT® są zarejestrowanymi w USA znakami towarowymi Weber-Stephen Products LLC.

WYPOWIEDZI PROGNOZUJĄCE

Niniejsza informacja prasowa zawiera wypowiedzi prognozujące w rozumieniu Ustawy o reformie prywatnych sporów w sprawie papierów wartościowych z 1995 r. (United States Private Securities Litigation Reform Act), które odnoszą się oczekiwań spółki Weber i opinii dotyczących przyszłych wydarzeń. W niektórych przypadkach wypowiedzi te można zidentyfikować na podstawie zwrotów prognozujących takich jak „może”, „mogłaby”, „będzie”, „powinna”, „oczekuje”, „planuje”, „przewiduje”, „uważa”, „szacuje”, „prognozuje”, „potencjalny”, lub „kontynuuje”, formy przeczące ww. zwrotów i podobnej terminologii. Te wypowiedzi prognozujące, podlegające czynnikom ryzyka, niepewności i założeniom dotyczącym działalności spółki mogą obejmować prognozy przyszłych wyników firmy, zakładane strategie rozwoju i trendy w branży. Wypowiedzi te są wyłącznie przewidywaniami opartymi na obecnych założeniach spółki i prognozach dotyczących przyszłych wydarzeń. Istnieją istotne czynniki, które mogłyby sprawić, że jej rzeczywiste wyniki, poziom aktywności, wydajność lub osiągnięcia mogą znacznie odbiegać od wyników, poziomu aktywności, wydajności lub osiągnięć wyrażonych w sposób wyraźny lub dorozumiany w wypowiedziach prognozujących, w tym czynniki wyszczególnione w części pt. „Czynniki Ryzyka” Sprawozdania rocznego na formularzu 10-K złożonego za rok obrotowy zakończony 30 września 2021 r.

Na przyszłe wyniki spółki może wpłynąć szereg innych czynników, w tym brak pewności w odniesieniu do rozmiarów, trwania, zasięgu geograficznego i wpływu pandemii COVID-19 na globalną gospodarkę oraz obecnych i potencjalnych ograniczeń w przemieszczaniu się, obecnej sytuacji i niepewnej przyszłości oraz wpływu pandemii COVID-19 na działalność spółki, rozwój, reputację, perspektywy, sytuację finansową, wyniki działalności operacyjnej (w tym części składowe wyników finansowych), oraz na przepływy pieniężne i płynność finansową; czynniki ryzyka związane z nieprzewidywanymi zmianami, lub wpływem na zobowiązania, przyszłe nakłady inwestycyjne, przychody, wydatki, zyski, synergię, poziom zadłużenia, sytuację finansową, straty i przyszłe perspektywy, możliwością realizacji przyszłych korzyści i synergii płynących z przejęcia spółki w oczekiwanej kwocie i w planowanym terminie, wpływem warunków konkurencyjności, skutecznością wyceny, działalności reklamowej i kampanii promocyjnych; pomyślnymi innowacjami, modernizacjami i wprowadzeniem na rynek nowych produktów; możliwością odzyskania bilansowej wartości firmy i innych wartości niematerialnych i prawnych; pomyślnym zakończeniem działań na rzecz poprawy produktywności i zmian w działalności spółki, cenami towarów i energii, kosztami transportu, kosztami pracy, zakłóceniami łańcucha dostaw lub obniżeniem jego wydajności, dostępnością i stopą oprocentowania finansowania krótkoterminowego i długoterminowego, poziomami wydatków na inicjatywy związane z systemami, nieruchomościami, możliwościami biznesowymi, integracją przejętych spółek i innymi kosztami ogólnymi i administracyjnymi, zmianami w zachowaniach i preferencjach konsumentów, skutkami warunków gospodarczych w USA i w innych krajach w odniesieniu do stóp procentowych, kursu wymiany i dostępności walut, czynników prawnych i regulacyjnych, w tym wpływu wycofania z rynku któregokolwiek z produktów; jak również w związku z zakłóceniem działalności z powodu działań wojennych, pandemii, aktów terroryzmu lub niepokojów politycznych.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220224005330/en/.

Źródło: Weber Inc.

KONTAKT:

RELACJE Z INWESTORAMI

Brian Eichenlaub

e-mail: investors@weber.com

MEDIA

Kristina Peterson-Lohman

e-mail: media@weber.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.02.2022, 10:18
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii