Newsletter

Wedel - odpowiedzialnie w pierwszym raporcie „Z przyjemnością dla przyszłości”

06.07.2022, 13:40aktualizacja: 06.07.2022, 14:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wedel - infografika
Wedel - infografika

Firma Wedel, kultowy producent, który od 170 lat dostarcza Polakom wyjątkowe słodycze, m.in. pianki Ptasie Mleczko®, czekoladę Jedyną czy Torcik Wedlowski, podsumowuje swoje działania w obszarze odpowiedzialnego biznesu, prezentując raport „Z przyjemnością dla przyszłości”. Z tej okazji posadzi w okolicach stolicy 2 hektary lasu. Wystarczy wypełnić krótki quiz na stronie: www.wirtualnedrzewa.pl/wedel, aby jesienią wirtualne drzewo otrzymało odpowiednik w prawdziwym lesie.

10 słodkich rzeczy, których jeszcze nie wiecie o Wedlu

1. 100 proc. zielonej energii

Zarówno biuro, jak i fabryka Wedla, które mieszczą się na warszawskim Kamionku, zasilane są energią pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł. Dzięki przejściu na OZE w 2021 r. zredukowano emisję dwutlenku węgla do atmosfery o niemal 12 tys. ton.

2. Pasieka i budki lęgowe dla ptaków

Z uwagi na lokalizację swojej siedziby w sąsiedztwie zabytkowego Parku Skaryszewskiego Wedel angażuje się w działania na rzecz ochrony bioróżnorodności. Na dachu fabryki od kilku lat działa pasieka, w której mieszka niemal pół miliona pszczół, a na elewacji zamontowane są budki lęgowe dla jerzyków i pustułek.

3. 20 ton słodyczy i 324 tys. zł na cele dobroczynne

Wedel wspiera inicjatywy prospołeczne, współpracując z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. W 2021 r. na cele charytatywne przekazał ponad 20 ton słodyczy i 324 tys. zł. Darowizny rzeczowe i finansowe pomagają dzieciom, osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom.

4. Szkoła w Ghanie

Do produkcji swoich słodyczy Wedel wykorzystuje kakao z Ghany, które charakteryzuje się wysoką jakością i wyjątkowym smakiem. Dlatego firma, mimo dzielących kilometrów, angażuje się także w działania skierowane do mieszkańców tego kraju. W ubiegłym roku, we współpracy z Omenaa Foundation, otwarto szkołę w Temie. Uczęszcza tam ok. 40 dzieci, do których dyspozycji jest 6 klas lekcyjnych, sala komputerowa i biblioteka.

5. Równo i różnorodnie w pracy

Wedel tworzy przyjazne środowisko pracy, w którym każdy głos, choć inny, jest tak samo ważny. W firmie pracują 4 pokolenia, a kobiety i mężczyźni niemal w takich samych proporcjach zajmują stanowiska kierownicze. W organizacji działa program „CzekoSprawni”, którego celem jest zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością oraz edukacja w tym obszarze. O słuszności podejścia do pracowników świadczą nie tylko przyznane tytuły, jak np. Top Employer 2022 czy nagroda Lidl Fair Pay za sprawiedliwe i równe wynagradzanie, ale przede wszystkim - średni staż pracy, który wynosi 11 lat.

6. Jakość przede wszystkim

Wedel dba o jakość na każdym etapie produkcji - od wykorzystywanych surowców do powstających z nich słodkości. Jest ona nadzorowana i doskonalona, m.in. w laboratorium mikrobiologicznym, analitycznym i sensorycznym. Firma do dziś opiera się na technologii tworzenia masy czekoladowej bez zamienników tłuszczu kakaowego, co gwarantuje wyjątkowy smak.

7. Te same wartości od 170 lat

Troska o jakość, dobrostan pracowników i lokalną społeczność przyświecają Wedlowi od pokoleń za sprawą samych założycieli słodkiego przedsiębiorstwa: Karola, Emila i Jana.

8. Fabryka zero waste

Zakład Wedla podlega pod pełną segregację odpadów na 5 frakcji. Firma wykorzystuje ponownie część opakowań zbiorczych po surowcach lub zwraca je do dostawców. Co ciekawe, w produkcji stosuje się też tzw. wtórne odpady użyteczne - skrawki wafli, powstające przy wycinaniu kultowych Torcików Wedlowskich, trafiają do batona Bajeczny.

9. 22 projekty wolontariuszy w całej Polsce

Od 15 lat w Wedlu działa program grantowy, w ramach którego pracownicy mogą uzyskać wsparcie finansowe i merytoryczne na realizację autorskich inicjatyw społecznych w całym kraju. W 2021 r. przeznaczono na nie rekordową kwotę 120 tys. zł.

10. 341 dobrych pomysłów

W ramach działającego w firmie programu „Mam pomysł” pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na usprawnienia i podnoszenie jakości w codziennej pracy. W 2021 r. wdrożono 341 takich pomysłów!

Raport odpowiedzialnego biznesu Wedla dostępny jest pod adresem: https://wedel.pl/o-firmie/aktualnosci/pierwszy-raport-CSR.

Źródło informacji: Wedel

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.07.2022, 13:40
Źródło informacji Wedel
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.