Newsletter

Biznes i finanse

Według danych KE w 2020 r. recesja w Polsce jedną z najniższych w UE

11.02.2021, 11:07aktualizacja: 11.02.2021, 11:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								flagi
flagi
Według przedstawionych w czwartek danych Komisji Europejskiej w 2020 r. recesja w Polsce jedną z najniższych w Unii Europejskiej. Najmniejszy spadek PKB zanotowała Litwa - 0,9 proc., a następnie Polska - 2,8 proc.

KE szacuje, że recesja w Polsce była w ubiegłym roku mniejsza, niż przewidywano wcześniej. Jeszcze jesienią Komisja prognozowała spadek polskiego PKB o 3,6 proc.

W 2020 r. spadek PKB poniżej progu 3 proc zanotowały też Estonia i Szwecja (po 2,9 proc.). (PAP)

luo/ akl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.02.2021, 11:07
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ