Newsletter

Wicepremier Piechociński: Polskie firmy potrafią wykorzystać swoje przewagi konkurencyjne (komunikat)

12.10.2015, 17:04aktualizacja: 12.10.2015, 17:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MG informuje:

– Polskie firmy skutecznie konkurują na międzynarodowych rynkach, co przekłada się także na ich bardzo dobre wyniki – powiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Spotkanie odbyło się 12 października 2015 r.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że przedsiębiorca odgrywa kluczową rolę w systemie gospodarczym. – Determinacja, z jaką rozwija się polska gospodarka oraz polski przedsiębiorca, dowodzi naszej silnej i stale rosnącej pozycji na globalnym rynku – dodał. Zaznaczył także, że w czasie światowej niepewności gospodarczej w dalszym ciągu postrzegani jesteśmy jako stabilny partner.

Zwrócił również uwagę, że jednym z najważniejszych wyzwań, które czekają nas w nadchodzących latach pozostaje zapewnienie jak najlepszych warunków dla tych, którzy dopiero planują działalność biznesową. – Z tego punktu widzenia przedsiębiorczość powinna być kluczowym elementem edukacji na wszystkich etapach – powiedział. – Ważnym elementem zachęcającym do prowadzenia firmy jest także przyjazne prawo, dlatego w MG nieustannie prowadzimy proces jego doskonalenia – dodał.

W trakcie debaty polityczno-gospodarczej „Przedsiębiorcy, przedsiębiorczość, gospodarka – też potrzebują zmian” wicepremier Piechociński zwrócił uwagę na potrzebę zwiększenia nakładów na B+R oraz zacieśnienia współpracy biznesu z jednostkami naukowymi. – Liczba firm, które zwiększyły nakłady na działalność badawczo-rozwojową wzrosła w porównaniu do 2013 r. o ponad 10 proc., a blisko połowa badanych firm planuje podnieść wydatki na ten cel – dodał. – Dlatego wspieramy działalność innowacyjną i zachęcamy do ścisłej współpracy nauki i biznesu – powiedział wicepremier.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ pd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.10.2015, 17:04
Źródło informacji MG
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ