Newsletter

Wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A.: to był bardzo udany rok dla całego sektora bankowego w Polsce

08.11.2023, 09:58aktualizacja: 08.11.2023, 10:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ Kadr z filmu
PAP/ Kadr z filmu
Jak przekonuje Jerzy Kwieciński, przewodniczący Rady Programowej Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej oraz wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., polski system bankowy wykazał się w ostatnich, niełatwych dla globalnej gospodarki latach, wyjątkową odpornością i elastycznością. Zdobyte doświadczenie i zachowany potencjał przynoszą dziś owoce w postaci bardzo dobrej kondycji oraz stabilności banków w Polsce.

„To z kolei pozwala z optymizmem patrzeć na gotowość naszego sektora na aktywne włączenie się w finansowanie i wspieranie kluczowych inwestycji, związanych chociażby z transformacją energetyczną” - podkreśla Jerzy Kwieciński.

Wiceprezes Banku Pekao S.A. jest jednym z gości 9. Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. Przez dwa dni w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przedstawiciele banków, prywatnych i publicznych instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw dyskutują o szansach i wyzwaniach stojącymi przed polskim rynkiem w najbliższych miesiącach i latach.  

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 08.11.2023, 09:58
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ