Newsletter

Wiedzą wszystko o pieniądzu; znamy laureatów quizów

02.09.2021, 13:16aktualizacja: 02.09.2021, 13:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/Adam Warżawa
Fot. PAP/Adam Warżawa
Znamy laureatów quizów „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Atrakcyjne nagrody rzeczowe trafią do dziewięciorga internautów.

W wakacje Polska Agencja Prasowa uruchomiła cykl quizów, które sprawdzały wiedzę o obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. Przed spróbowaniem swoich sił można było wdrożyć się w tematykę, oglądając webinary prowadzone przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Z pierwszym quizem najlepiej poradzili sobie: Monika Strojna (I miejsce), Aleksandra K. (II miejsce) oraz Jarosław Kalisz (III miejsce). To internauci, którzy najszybciej i poprawnie odpowiedzieli na nasze pytania. A pytaliśmy m.in. o historię pieniądza gotówkowego, udział transakcji gotówkowych w całości płatności w naszym kraju czy o emitenta pieniądza gotówkowego w Polsce.

Drugi quiz dotyczył elektronicznych instrumentów płatniczych. W tej tematyce najlepsi okazali się: Katarzyna M. (I miejsce), Anna Kogut (II miejsce) oraz Alicja Karwowska (III miejsce).

W trzecim quizie pytaliśmy o zabezpieczenia banknotów, a najmocniejsi okazali się: Paulina Koziara (I miejsce), Elżbieta Karwowska (II miejsce) oraz Agata Wnorowska (III miejsce).

Laureaci pierwszego miejsca otrzymają czytniki e-booków, drugiego - panele solarne do ładowania telefonów komórkowych i butelki filtrujące, a trzeciego - bezprzewodowe głośniki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Webinaria i quizy organizowane są w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, realizowanego przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Już wkrótce zaprosimy dorosłych i dzieci do kolejnego konkursu!

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.09.2021, 13:16
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ