Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Połączona edycja nagrody za lata 2021–2022 dotyczyła tematu "Przedsiębiorczość na rzecz zrównoważonej odbudowy".
Jak poinformowano w czwartkowym komunikacie, tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości (ERP) to "znak doskonałości" KR. Wyróżnienie jest przyznawane regionom, które wykazały się "wybitną zdolnością" przewidywania w dziedzinie przedsiębiorczości i inteligentną strategią wzrostu uwzględniającą szersze wyzwania społeczne.
Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski zaznaczył po ogłoszeniu wyników plebiscytu, że Śląskie obrało sobie za ambitny cel sprawiedliwą transformację.
"Kryzys wywołany pandemią COVID-19 sprawia, że konieczne jest podjęcie dodatkowych, holistycznych działań poświęconych sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw" - powiedział marszałek. "Tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2021–2022 to dla nas ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim zobowiązanie do podjęcia kolejnych działań nakierowanych na wsparcie oraz promocję przedsiębiorczości w regionie" - dodał.
Wraz z województwem śląskim tytuł ERP zdobyło pięć innych regionów Unii Europejskiej: gmina Castelo Branco w Portugalii, gmina Gabrowo w Bułgarii, region Madryt w Hiszpanii, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże we Francji i region Helsinki-Uusimaa w Finlandii. (PAP)
kic/ ap/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 18.03.2021, 12:39 |
| Źródło informacji | PAP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
GDDKiA: Ponad 400 km nowych dróg
Liczba i skala największych inwestycji na sieci dróg krajowych w Wielkopolsce pokazują, jak duże zmiany czekają układ transportowy regionu w najbliższych latach. Na różnych etapach prac znajdują się obecnie 24 zadania o długości ponad 400 km.- 17.07.2026, 12:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GDDKiA
-
Image
TGE, Enea Operator, Energa-Operator, PGE Dystrybucja uruchomią platformę usług elastyczności PAP
Towarowa Giełda Energii (TGE), Enea Operator, Energa-Operator oraz PGE Dystrybucja podpisały porozumienie o współpracy przy stworzeniu wspólnej platformy usług elastyczności. „Wspólny projekt operatorów i Giełdy pokazuje, że sektor jest gotowy do tworzenia rozwiązań opartych na standaryzacji, interoperacyjności i otwartości na innowacje“ – podkreśla Mariusz Buraczyński, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych TGE.- 17.07.2026, 10:43
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Asystent Telefoniczny AI od home.pl to koniec z nieodebranymi połączeniami PAP
Jak wynika z obserwacji home.pl nawet 75 proc. klientów rezygnuje z usług lub dzwoni do konkurencji, gdy ich połączenie pozostaje bez odpowiedzi. „Nowa usługa to koniec z nieodebranymi połączeniami i praktyczne wsparcie dla MŚP” - zapowiada Magdalena Chudzikiewicz, General Manager w firmie home.pl.- 17.07.2026, 10:20
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ